esnaf kefalet kredisi

Esnaf Kredilerinde İpotek İstenir Mi?

Bankalardan esnaf kredisi kullanmanıza olumlu dönüş yapıldığında, bu sizlerin bir süreliğine bankaya borçlu olacağınızı gösterir. Bankaya borçlandığınızda krediyi çektiğiniz gün, önünüze sunulan geri ödeme planına sadık kalarak borcunuzu gereken vadede bitirmelisiniz. Ancak her zaman bu geri ödeme planına düzenli şekilde uymak mümkün olmaz ve bazı kredi çekenler bankalar ile hukuki bir sürece girebilir.

Geri ödemede ortaya çıkabilecek herhangi bir olumsuzluk durumunda banka kendini güvence altında hissetmek ister. Bu nedenle kefil isteme veya mal varlığınıza ipotek koyma gibi yollara gidebilir. Esnaf kredilerinde işletmelere ipotek konulması genellikle görülen bir durumdur. Aynı konu konut kredisinde de görülür.

Başvurunuzda esnaf kredisi için ipotek koyulup koyulmaması tamamen bankanın insiyatifinde bulunan bir konudur. Bu konu ile ilgili yasal bir sınırlandırma söz konusu olmadığından bankalar kendi kredi verme politikalarına göre hareket ederler. Bu nedenle gerekli görüldüğünde esnaf kredisi için başvurduğunuz banka işletmenize ipotek koyma karşılığında size talep ettiğiniz krediyi vermeyi uygun görebilir.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours