Esnaf Kredilerinde İpotek İstenir Mi?

Esnaf Kefalet Kredisi Esnaf Kredilerinde İpotek İstenir Mi?

Bankalardan esnaf kredisi kullanmanıza pozitif dönüş yapıldığında, bu siz değerli ziyaretçilerimizin bir süreliğine bankaya borçlu olacağınızı gösterir. Bankaya borçlandığınızda krediyi çektiğiniz gün, önünüze sunulan geri ödeme planına sadık kalmış olarak borcunuzu ihtiyaç duyulan vadede bitirmelisiniz. Sadece daima bu geri ödeme planına tertipli şekilde uymak mümkün olmaz ve bazı kredi çekenler bankalar ile hukuki bir sürece girebilir.

Geri ödemede ortaya çıkabilecek herhangi bir olumsuzluk durumunda banka kendini güvence altında sezmek ister. Bu yüzden kefil isteme yada mal varlığınıza ipotek koyma benzer biçimde yollara gidebilir. Esnaf kredilerinde işletmelere ipotek konulması çoğu zaman görülen bir durumdur. Aynı mevzu konut kredisinde de görülür.

Başvurunuzda esnaf kredisi için ipotek koyulup koyulmaması tamamen bankanın insiyatifinde bulunan bir mevzudur. Bu mevzu ile ilgili yasal bir sınırlandırma söz mevzusu olmadığından bankalar kendi kredi verme politikalarına gore hareket ederler. Bu yüzden lüzumlu görüldüğünde esnaf kredisi için başvurduğunuz banka işletmenize ipotek koyma karşılığında size talep ettiğiniz krediyi vermeyi uygun görebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir