Eşinizin Kredi Borcu Sizi Etkisinde bırakır Mi?

Esin Kredi Borcu Eşinizin Kredi Borcu Sizi Etkisinde Bırakır Mi?

Bankalardan kredi kullanmak için bazı şartları taşıyor olmanız gerekir. Kredi notu ve sigortalı bir iş, bankaların kredi vermek için aramış olduğu ilk şartlar içinde yer almıştır. Kredi başvuruları, bankalara bireysel olarak yapılmaktadır. Bu yüzden bir kredi başvurusu yaptığınızda eşinizden bağımsız olarak kredi başvurunuza pozitif yönde yada negatif bir dönüş alırsınız.

Kredi çekmek isteyen sadece eşinin kredi borcu olan kişiler, bankalara kredi başvurusu yapmadan ilkin çekinmektedir. Sadece bankalar, yalnız sizin bankalar ile olan ilişkilerinizi, kredi notunuzu, emek verme durumunuzu değerlendireceğinden sizin kredi çekmenizi, eşinizin durumu etkilemez. Bilhassa düşük kredilerde, gereksinim ve taşıt kredilerinde eşinizin borcu kredinize negatif cevap almanız için bir niçin değildir.

Bankalardan yüksek oranlı bir kredi çekmek istediğinizde ne olursa olsun şubeye gitmeniz ve belli belgeleri temin etmeniz gerekir. Yüksek kredi başvurusunda bulunan kişilerden bankalar ek gelir belgesi, eşin emek verme durumuna nazaran bir belge vb. evraklar isteyebilir. Bu durumda eşinizin kredi notu ve banka durumu inceleneceğinden bu şekilde bir durum söz mevzusu olduğunda ise eşinizin kredi borcu sizi etkileyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir