Eşinizin Kredi Borcu Sizi Etkiler Mi?

Bankalardan kredi kullanmak için bazı şartları taşıyor olmanız gerekir. Kredi notu ve sigortalı bir iş, bankaların kredi vermek için aradığı ilk şartlar arasında yer almaktadır. Kredi başvuruları, bankalara bireysel olarak yapılmaktadır. Bu nedenle bir kredi başvurusu yaptığınızda eşinizden bağımsız olarak kredi başvurunuza olumlu veya olumsuz bir dönüş alırsınız.

Kredi çekmek isteyen ancak eşinin kredi borcu olan kişiler, bankalara kredi başvurusu yapmadan önce çekinmektedir. Ancak bankalar, sadece sizin bankalar ile olan ilişkilerinizi, kredi notunuzu, çalışma durumunuzu değerlendireceğinden sizin kredi çekmenizi, eşinizin durumu etkilemez. Özellikle düşük kredilerde, ihtiyaç ve taşıt kredilerinde eşinizin borcu kredinize olumsuz yanıt almanız için bir neden değildir.

Bankalardan yüksek oranlı bir kredi çekmek istediğinizde mutlaka şubeye gitmeniz ve belli belgeleri temin etmeniz gerekir. Yüksek kredi başvurusunda bulunan kişilerden bankalar ek gelir belgesi, eşin çalışma durumuna göre bir belge vb. evraklar isteyebilir. Bu durumda eşinizin kredi notu ve banka durumu inceleneceğinden böyle bir durum söz konusu olduğunda ise eşinizin kredi borcu sizi etkileyecektir.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours