Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Nedir?

Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Nedir?

Bankadan ihtiyaç kredisi çektiğinizde genellikle geri ödeme planı hemen başlatılmaktadır. Bu durum, o dönemde nakit ihtiyacı olan kişileri, kredi kullansa da maddi durumunu zorlayacağından birçok kişiyi kredi çekmekten vazgeçirmektedir. Eğer geri ödeme planı ile ilgili bir sorununuz varsa ve daha kolay ödeme planı istiyorsanız bankaların çeşitli dönemlerde yaptığı ertelemeli kredi fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

Genellikle bankalar, kişilerin en çok nakit paraya ihtiyaç duyduğu yılbaşı, bayram arifesi gibi önemli dönemlerde kredi verme fırsatlarında çeşitli kampanyalara gitmektedir. Faiz oranlarının bu dönemde daha düşük olduğu görülür. Aynı şekilde ertelemeli kredi kullanma fırsatına da bu dönemde daha rahat bir şekilde ulaşmak mümkündür. Peki, ertelemeli kredi, kullanıcılarına ne gibi avantajlar sağlar?

Ertelemeli bir kredi aldığınızda geri ödeme planı hemen başlamaz. Banka sizlere geri ödeme planının başlaması için 2 veya 3 ay gibi bir süre tanır. Böylece ödeme planınız ertelenmiş olur ve bu nedenle ertelemeli kredi denir. Ne kadar süre erteleneceği, bankadan bankaya göre değişkenlik gösterebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*