Erken Emeklilik için Aranan Şartlar Belli Oldu, Kurumdan Duyuru Var

SGK Erken Emeklilik için Son Dakika Izahat Yapmış oldu. Müjdeyi VerdiErken yaşta emekli olmak isteyenler, sigorta başlangıç ​​tarihlerinin istenilen vakit dilimi içinde olması ve belirli şartları sağlaması halinde erken emekli olabilecekler. Bilinmiş olduğu suretiyle prim gününü tamamlayan birçok yurttaş, emekli olmak için yaş şartını karşılamayı bekliyor. Erken emeklilik son dakika haberine bakılırsa birçok yurttaş 55 yaşlarında emekli olabilecek.
SGK erken emeklilik mevzusunda çeşitli açıklamalarda bulunmuş oldu ve emeklilik umudu için yaş şartını bekleyenlere yapmış oldu. Belirtilen süreler içinde sigortalı yeni başlayanlar SGK tarafınca duyuru edilen erken emeklilikten yararlanabilecek. Peki erken emeklilik için koşullar nedir?Erken Emeklilik KoşullarıSGK, bazı hususi durumlarda erken emekliliğin mümkün olabileceğine dair izahat yapmış oldu. Bu izahat emekliliğini bekleyen birçok kişiye ümit verdi. Erken emeklilik koşulları şu şekilde sıralanabilir:Çalışırken erken yaşlananlar yada erken yaşlananlar erken emekli olabilir. 4 / A ile işçi statüsünde çalışanlar ve bağda yerleşik olanlar bu haktan yararlanabilirler. Çeşitli sıhhat problemlerine maruz kalan çalışanlar erken emekli olabilir. Bu sıhhat sorunları, idrak etme, bellek, kavrama, dikkat, soyutlama vb. İçerir. İşlev kaybı olarak öne çıkar.Öte taraftan ruhsal yada fizyolojik yaşlanma da bu gruptadır.Engelli evladı olan hanım çalışanlar da erken yaşta emekli olabilmektedir. Engelli evladı olan hanımefendiler için prim ödenen gün sayısının dörtte biri prim ödenen gün sayısına eklenmiş olur.İşe başlamadan ilkin engelli olanlar da erken emeklilikten faydalanabilirler. İşe başlamadan ilkin engelli olan ve iş gücünde% 60’ın altında yitik olan bireyler erken emekli olma şansına haizdir.
SGK Erken Emeklilik için Son Dakika Izahat Yapmış oldu. Müjdeyi VerdiErken Emeklilik için Aranan ŞartlarErken emeklilik için belirli şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Erken emeklilik şartları ile ilgili aşağıdaki benzer biçimde bir sıralama yapılması mümkün:4 Ekim 2000 tarihinden ilkin Bağ kur tecili bulunan esnaf, daha sonraki süreçlerde şirket ortağı yada vergi levhası olan bir işletmenin bulunması durumunda SGK tescil tarihini 20 Nisan 1982’ye kadar geri çekebilmekte.Oda kaydı bulunan esnaflar da sigorta tescil tarihini 22 Mart 1985’e kadar geri çekebiliyor. 2000 yıl öncesi işletmesi bulunan fakat 4 Ekim 2000 evveliyatına kadar Bağ-Kur tescili yaptırmamış olan esnaflar, bu fırsattan faydalanamıyor.OKU  SGK Duyurusunu Yapmış oldu. 854 TL Destek Verilmeye BaşlandıYukarıdaki şartlar bağlamında kişiler erkenden emekli olabiliyor.