Erdoğan Duyurdu: En Düşük 2.472 TL Veriliyor ve Tüm Maaşlar Artıyor

Devletin her yıl belirlediği artış oranları ile emekli maaşlarında artış olacak. Bu şekilde emeklilerin cebine daha çok para girecek. Yalnız zam değil, ikramiye ve primler de senenin belirli dönemlerinde hesaplara yatırılacak…
13 milyon emekli açısından 2022 yılına kadar maaşlarına zam alabilecekler. Bağkur ve SSK emeklilerinin maaş artışlarında en mühim gösterge olarak enflasyon verileri gündemde olacak. Uzmanların son tahminlerine bakılırsa en düşük emekli maaşı 2472 olarak belirlenirken, senenin yeni emeklilik tahminleri öne çıktı.2022 yılı ile beraber zamlar gündemde2022 yılı başı ile beraber tüm maaşlara zam uygulanmaktadır. Bağkur, SSK ve Emekli Sandığı kapsamındaki emekliler maaş artışları açısından yeni yılı bekliyor. Ocak 2022’de emeklilere ne kadar zam yapılacağı belli olacak. Yeni zamlarla ilgili en eleştiri nokta ise enflasyon verileri. Oluşacak farklarla beraber %5,21’lik artış ön plana çıkacaktır. 2022 senesinde maaş bazında en düşük maaş 2472 TL olarak belirlendi.
Yeni Yıl Yükseltme İpuçları Nedir?2022 yılına kadar tüm emekliler yeni maaşla başlamış olacak ve enflasyon tahminine bakılırsa Ocak ayı artışı Bağkur ve SSK çalışanları için yüzde 5,21, işgören emekliler için artış oranı yüzde 7,21 olacak. En düşük maaş 2472 TL olacak. Bu senenin ikinci 6 aylık döneminde enflasyon yüzde 3’ü aşarsa, fazlalık ile beraber emekli memurlara yüzde 5’lik fark yansıtılacak.

OKU  QNB Finansbank ve Vakıfbank 40.000 TL Kredi Veriyor.