En Güvenilir Bitcoin Borsaları Hangileridir?

En Güvenilir Bitcoin Borsaları Hangileridir?

Bitcoin’in yaşamış olduğu yükselişler bu alanda birçok dijital borsaların oluşmasına, Bitcoin ile yatırım yapılabilinmesine olanak elde etmiş durumda. Kripto para birimlerinde meydana gelen yükselişler sonucunda birbirinden değişik 750’den fazla altcoin’in piyasaya sürüldüğünü görmekteyiz. Bitcoin borsaları genel olarak meydana getirilen transferler üstünden komisyon alarak kazanç elde etmektedir. Son zamanlarda piyasalar içinde işlem hacimlerinin artması birbirinden değişik yüzlerce borsanın kurulmasına olanak elde etmiş durumda. 200’den değişik Bitcoin Borsasının bulunması kişilerin seçim yapmalarını zorlaştırdığını ve güvenilir seçeneklerin bulunması için araştırmalar yapıldığını söyleyebiliriz. Bu yazımız içinde En Güvenilir Bitcoin Borsaları Hangileridir? konusunu borsalar üstünden dile getirmeye çalışacağız.

Binance

En Güvenilir Bitcoin Borsaları Hangileridir? listemizin ilk esnasında Çin merkezli bir borsa şirketi olan Binance’nin yer aldığını söyleyebiliriz. Son aylarda kazanılmış olduğu popülasyon yardımıyla günlük 1 milyar dolardan fazla işlem hacmine haiz olan şirket, meydana getirilen işlemlerden azca komisyon alması ile tanınmakta. Şu nda meydana gelen her aktarma işleminde %0,1 oranında komisyon almaktadır.

Coinbase

Dünya üstünde milyonlarca müşterisi bulunan Coinbase, tamamen güvenilir yatırımcılar tarafınca desteklenmekte olup bu alanın en güçlü borsa sistemleri içinde yer almıştır. Coinbase üstünden kripto para satın alabilir, istediğiniz kişilere satabilir ya da dijital cüzdanı üstünden saklayabilirsiniz.

Poloniex

2014 senesinde kurularak dijital para birimi borsaları içinde büyük bir yer edinmeye başlamış olan Poloniex ciddi anlamda büyük bir satın alan kitlesine haizdir. Dünya üstünden milyonlarca müşteriye haiz olan şirket, anlık durumlarda meydana gelen sorunlarda satın alan desteği sunamaması yüzünden büyük şikayetler aldıklarını söyleyebiliriz. Yalnız Bitcoin ticaretinin bulunmadığını, sistem içinde borsalara giriş yapmayı hak eden tüm kripto paraların yer aldığını söyleyebiliriz.  En Güvenilir Bitcoin Borsaları Hangileridir? içinde yer edinen Poloniex içinde meydana gelen işlem başına uygulanan işlem tutarının %0,10 ile %0,25 bulunduğunu söyleyebiliriz.

Bittrex

En Güvenilir Bitcoin Borsaları Hangileridir? içinde en gelişmiş sisteme haiz olan Bittrex, piyasalar içine girmeyi hak eden ya da girme aşamasında olan tüm coinleri bünyelerinde barındırmaktadır. Bünyesinde meydana getirilen işlemlerin bir fazlaca yüksek bulunduğunu ve en fazlaca işlem gerçekleştiren 4 borsada birisi bulunduğunu söyleyebiliriz İlkemler esnasında uyguladığı düşük faizler sebebi ile ülkemizden de birçok kişi işlemlerini bu borsa üstünden yürüttüğü görülmektedir.