En Düşük Faizle Kredi Veren Bankalar

En Düşük Faizle Kredi Veren Bankalar

Faizsiz kredi her yeni yıla girdiğimiz dönem içinde vatandaşlar tarafınca merak edilmekte. Ülkemiz içinde etkinlik gösteren bankalar, müşterilerinin faizsiz kredi isteklerini 2 değişik seçeneğe ayırarak tercihlerine sunmuştur. Bankalar, genel olarak müşterilerinden gelen faizi olmayan kredi isteklerine ilk yol olarak kısa vadeli seçenekler sunmaktadır. Alınan kredi eğer 9 ile 12 ay içinde ödeneceği taahhüt edilirse çekilecek kredilerden herhangi faiz ödemesi alınmamaktadır. Yaşam sigortası ve oldukça küçük işlem bedelini ödeyen müşteriler kredilerini belirledikleri dönme içine tamamen faizsiz olarak çekebilmektedirler. Son zamanlarda otomobil satıcıları 30,000 TL kredi çekimlerinde 18 ay vadeye kadar faizsiz seçenekler sunması bu mevzuya verilebilecek en güzel örnekler içinde yer almakta.

Faizsiz kredi seçenekleri bu şeklinde alımlarda uygulanmış olduğu şeklinde KOBİ’lerin nakit para ihtiyacı duymaları zamanlarda da koşulsuz olarak verilebilmekte. Devlet destekli kredi projeleri olması durumunda bankalar koşulsuz şartsız olarak kredi almaya uygun her kişiye faizsiz kredi verilebilmektedir. Alınacak kredi tutarına bakılırsa faizsiz vade sayısı 9, 12 ve 24 ay ile sınırı olan bulunduğunu, çekilecek tutarın ise maksimum 30,000 TL bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu, sizlere verebileceğimiz ilk yöntem çeşidi bulunduğunu, bununla birlikte bir yöntemin daha bulunduğunu belirtmek istiyoruz. Bununla birlikte bir ikinci seçeneğin daha bulunduğunu, bu seçenek üstünden de kişilerin faiz ödemeden kredi alabileceklerini söyleyebiliriz. İkinci seçenek katılım banaları tarafınca uygulanan kar oranı bazlı kredidir.

Bu kerdi türü, bir tek katılım bankaları üstünden yapılırken aslen tam da resmi ya da kabul edilmiş bir yöntem olmadığını söyleyebiliriz. Kişiler, ellerinde bulunan bir miktar parayı katılım bankalarına giderek kar oranı hesapları içine yatırılmalarını istemektedirler. Bankalar, gecelik olarak bu parayı işlerken para üstünden elde etmiş olduğu kazançların büyük oranını kar oranı hesap sahibi ile paylaşmaktadır. Bu sistem, bankanın devamlı kazanç sağlaması ile meydana gelen bir durum bulunduğunu, bankanın işlemde olan para üstünde zarar etmesinde müşterilerinin etkilenmediğinide söyleyebiliriz. Bu yazımızda çoğumuz bir banka önerisinde bulunmadan ülkemiz içinde etkinlik gösteren her bankanın faizsiz kredi seçeneğinin bulunduğunu söyleyebiliriz. Araştırmalara bakılırsa kendinize en uygun banka seçiminde bulunabilirsiniz.