En Çok Para Kazanan Sporcular 2018

En Çok Para Kazanan Sporcular 2018

Sporseverlerin ciddi anlamda merak ettiği en çok para kazanan sporcular 2018 listesi Forbes tarafından güncellenerek sunuldu. Dünya genelinde özellikle gelir anlamında ünlü sporcuların ciddi anlamda paralar kazandıklarını az çok hepimiz biliyoruz. Peki bu sporcular içerisinde en çok kazananlar hangileri? 1 sene içerisinde ki gelirleri ciddi anlamda dudak uçuklatan isimleri sizler için ilk 5 olarak listelemek istedik.

5# Kevin Durant

Dünyanın en iyi basketbolcularından birisi olan Kevin Durant, senelik geliri ile de bu başarısını örtüştürüyor. Golden State Warriors takımının yıldız oyuncusu, senelik 60.6 Milyon Dolar geliri ile birlikte listemizin en çok kazanan beşinci ismi olmayı başardı.

kevin durant

4# Roger Federer

Tenis dünyasının gelmiş geçmiş en iyi isimlerinden birisi. Yıllar sonra yeniden dünya 1 numarası olmayı başaran İsviçreli tenisçi, en çok kazananlar listemizde dördüncü sırada. Yıllık geliri ise ortalama 64 Milyon Dolar civarında.

roger federer

3# Lionel Messi

Tam anlamı ile futbol efsanelerinden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Yıllardır Barcelona takımının 10 numarası olan Arjantinli yıldız, senelik ortalama 80 Milyon Dolar kazancı ile fark yaratıyor.

lionel messi

2# Lebron James

Basketbolun günümüzde ki en iyi oyuncusu olarak kabul ediliyor. Cleveland Cavaliers takımının 23 numaralı yıldızı Lebron James, senede ortalama 86.4 Milyon Dolar geliri ile birlikte listemizde ikinci sırada.

lebron james

1# Cristiano Ronaldo

Real Madrid takımının yıldızı. Dünyanın en iyi futbolcularından birisi. Karizması ile reklam anlaşmalarının da yıldızı. Bir sene içerisinde ortalama 93 Milyon Dolar geliri ile birlikte en çok kazanan sporcu.

cristiano ronaldo

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours