FİBABANKA

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2020

Başta PTT olmak suretiyle kamu bankaları olan Ziraat bankası, Vakıfbank, Toplumsal Sigortalar Kurumu ya da BAĞ-KUR ile emekli sandığından ve malulen emekli olanlar emekli müşteriler amacıyla düzenlemiş bulunmuş olduğu kampanyalar ile emeklilere hususi faizsiz kredi olanağı sunmaya devam edecektir. Cumhurdiğernımız Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdelediği şeklinde geçen yıl emeklilere 1.000 TL. ikramiye ödemeleri yapılmış oldu. Her yıl derli toplu olarak bayram evvel Ziraat Bankası şubelerinden ve öteki bankalardan emekli ikramiyeleri alınabilmektedir. Emeklilere faizsiz kredi ne zaman verilecek? son güncel hal ile ilgili informasyon alabilmek isteyenler amacıyla detaylar haberimizde..

  • Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Sıralaması
  • Ziraat Katılım,
  • Vakıf Katılım Bankası,
  • Kuveyttürk Katılım Bankacılığı,
  • Türkiye Finans Katılım Bankası,
  • Albaraka Türk Katılım Bankası

Emekli kredisi çekebilmek amacıyla lüzumlu şartlar şunlardır;

  1. Maaşınızın %70 oranını aylık taksitlerin aşmaması
  2. Maaş haline bakılırsa öteki bankadan kredinizin bulunmaması,
  3. Yaşınızın bankanın tespit etmiş olduğu sınırları aşmaması (75) gerekmektedir.
  4. Emekli kredisi veren bankalar ve faiz oranları alçakta ki tabloda görüntülenmektedir.

Qnb Finanbank %0,99
İş Bankası 1,14%
TEB 0,95%
İş Bankası %1,14
INGBank %0,99
Yapı ve Kredi Bankası 1,74%
Güvence Bankası %1,71
Vakıfbank 1,12%
Ziraat Bankası 1,12%
Akbank %1,21
Denizbank %1,09
Fibabanka 1,29%
Enpara 1,86%
Alternatifbank 1,49%

Yukarıda yer edinen faiz oranları farklılık göstermektedir. En güncel faizler banka şubesinden öğrenilir.

Bankalar doğrultusundan belirli Aralıklarda düzenlenen kredi kampanyaları ile müşterilerine hususi sıfır faizli kredi verilmektedir. Bu bankalar örnek olarak Ziraat bankasının devlet destekli ziraat ve hayvancılık kredileri gösterilebilir. Emeklilerin derli toplu olarak maaşını aldıkları bankalar vasıtasıyla emeklilere hususi olarak da faizsiz kredi verileceği açıklanmıştı. 11 buçuk milyon emekliyi ilgilendiren kredinin verileceği tarih şimdilik netleşmemiş olsa da Emeklilere Kredi Veren Bankalardan 10 Kat Finansman ve faizsiz emekli kredilerinin verileceğinin zamanı merakla beklenmektedir.

Ödemelerinin zamanı açıklanmış ve emeklilerin merakla beklediği banka promosyon ödemeleri geçtiğimiz günlerde netleşmişti. Buna bakılırsa bu ödemelerden yararlanacak olan emeklilere hususi sunulan emekli bankacılığı hizmetleri dahilinde emekli aylığını kendi bankalarına taşıyan ve 3 yıl süresince aylığını taşımış olduğu bankadan alacağının sözünü veren emeklilere hususi faizsiz kredi imkanları sunulacaktır.

emekliye kredi

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar
Emeklilerin maaşlarını en oldukca kamu bankalarından almış olduğu düşünülürse Ziraat bankasının Halk Bankasının ve Vakıfbank’ı faizsiz emekli kredisi kampanyasını sunması an meselesidir. Şundan dolayı bankalar içinde ödenecek olan promosyon kampanyaları rekabeti son aşama kızdırmış ve bankalar gene bu büyük kitleyi maaş müşterisi yapabilmek adına detaylı kredi kampanyaları düzenlemektedir.

Bu bankalardan öne çıkan altın armağansi verecek olan bankalar bile bulunmaktadır. Kimi banka 300 TL armağan para verecek kimisi 3 çeyrek altın armağansi verecek ve hususi sermayeli bankalar ile kamu bankaları içinde Ocak Ayı ayında ödenecek promosyon ödemelerinin rekabetleri bankaların yeni kampanya düzenlemeye itmektedir.

Mevzumuz her ne kadar emeklilerin dört gözle beklediği faizsiz krediler olsa da gündem de halen emekli promosyonlarının ödemelerinin ne zaman uygulanacağı ve ne kadar uygulanacağı ön plandadır. 2020 senesi amacıyla banka promosyon ödemeleri içeriğine değinecek olursak bankalar ödemeleri emekli aylığına bakılırsa ödemeler yapmış olacaktır. Her yıl emekliler bankalar içinde en üstünlüklı bankaları araştırmakta ve bu bankalara maaşlarını taşıma prosedürlerini gerçekleştirmektadır. Emeklilere 2020 de promosyon ödemesi meydana getirecek olan bankalara emekli aylığınızı taşıyarak tüm bu imkanlardan yararlanabilirsiniz.

Hazır söz banka promosyonlarından açılmışken sürekli olarak gündemi meşgul eden ve bir türlü uyuşma sağlanamayan emekli maaşlarını alma armağan paralarına değinebiliriz. Dşayetli emekliler nihayet bundan sonrasında bankalardan maaşlarınızı aldığınıza dahil armağan olarak maaşlarınıza bakılırsa armağan promosyon parası alacaksınız. Dikkatinizi çekerek söylemek isterim ki bu para maaş hesabınızı öteki bir bankaya taşıdığınız amacıyla değil maaşınızı o bankadan 3 yıl vakitınce almaya taahhüt vermiş bulunduğunuz amacıyla verilebilecektir! Tek seferde verilmesine karar verilmiş olduğu promosyonlar 2017 senesinın 1.2.3. aylarında verilebilecektir. Buna bakılırsa ise; 1000 TL’ ye kadar emekli maaşı alanlara 300 TL, 1000 TL ile 2000 TL içinde emekli maaşı alana 375 TL, 2000 ila 2001 TL + alan emeklilere tek seferde olacak şekilde 475 TL ödeme yapılacaktır. 2020 senesinde emekli promosyon ödemelerinden yararlanmak amacıyla maaşını taşımış olduğu bankadan 3 yıl vakitınce aylığını alacağına söz vermek ve 2 tane otomatik satmaca ödeme talimatı vermek lüzumecektir.

Promosyon ödemeleri meydana getirecek ve bundan kaynaklı emekli müşterilerine hususi olarak hazırlanan en üstünlüklı kampanyalar içinde ilgi çeken FIBABANKA faizsiz emekli kredisi hizmetidir. Emeklilere En Uygun Konut Kredisi Veren Bankaları inceleyerek bu bankalardan ideal vade ve faiz oranları ile ilgili detaylı informasyon alabilirsiniz.

FIBABANKA

Fibabanka 3 bin lira limitli 18 ay vadeli emekli kredisini sıfır faizli olarak verecek ve bu anlamda emekli müşterileri amacıyla en üstünlüklı kredi kampanyası düzenleyen ilk banka olarak ilgi çekmektedir. Emeklilere verilebilecek olan faizsiz kredi imkanlarından yararlanmak amacıyla bankaların kampanyalarını güncel olacak şekilde sürekl takipederek en vatajlı bankaya ulaşabilirsiniz. 3 bin lira ya kadar faizsiz kredi kullanmak isteyen emekliler Fıbabanka’dan 18 ay vadeli kredi alarak acil nakit greksinimlerini asla faiz ödemeden karşılayabilirler.

Fıbabanka emekli müşteriler amacıyla 12 ay ve 18 ay vadelerde geri ödeme seçenekleri ile sunmuş bulunmuş olduğu bu kredi imkanlarından yararlanacak olan emekliler yalnızca belirli bir oranda prosedür tutarı ve sigorta bedeli ile ödeyeceklerdir. Gene buna bakılırsa; 3.000 TL faizsiz emekli kredisi olarak 18 ay kısaca 1 yıl 6 ay geri ödemeli çekmek isteyenler toplam 465 TL bir kesinti ile karşılaşılacaktır. Gene 3.000 TL faizsiz emekli kredisi olarak 12 ay kısaca 1 senede geri ödemek isteyen emekliler ise 345 TL kesintiyi kullanacakları krediden kesilmesini kabul etmeleri lüzummektedir.

FİBABANKA

DENİZBANK

Denizbank 1000 liraya lüzumsinim duyan müşterilerine hususi faizsiz ve masrafsız kredi veriyor. Bana 1000 lira yeter diyorsanız hiçbir dosya harcaması ve sigorta harcaması ödemeden sıfır faizli 1000 lira limitli Denizbank lüzumsinim kredisine müracaat ederek asla faiz ödemeden acil nakit ihtiyacınız olan şeyi karşılayabilirsiniz. Denizbank 1000 lira masrafsız faizsiz kredi vermek amacıyla kredi müracaatında tespit edilen emeklilerde mevduat hesabına iki tane otomatik ödeme talimatı vermeleri haricinde rastgele bir talepte bulunmamaktadır. Hem de verdiği 2 tane faturanın otomatik ödemesini 1 yıl vakitınce derli toplu durağan(durgun) olarak yapmanız lüzumludir.

Denizbank otomatik ödeme talimatınıza sıfır faizli kredi kampanyasını yalnızca satın alan kazanmak suretiyle yapmış bulunmuş olduğu bu faizsiz kredi kampanyasından yararlanacak olanların vermiş bulunmuş olduğu otomatik ödeme talimatları kredi taksitleri geri tamamlanana kadar bozmayacak şekilde yapılmasını istemektedir. Bu imkandan 1 kez faydalanabilir ve 12 vakitınce 1.000 TL nin geri ödemesi durağan(durgun) 83 TL olarak yapılacak şekilde kapatılır. Emekliye Maaşının 10 Katına Kadar Kredi İmkanı gerçekleştiren bankalar 10 maaş emekli kredisi vermektedir.

Öteki kamu bankalarının ya da hususi bankalarının emekli yurttaşlarımız amacıyla hemen hemen faizsiz kredi kampanyaları yoktur. Bu şekilde bir destek kamu kuruluşları ya da finans kurumlarından yalnızca kampanyalar ya da projeler ile alınabilir. Örnek olarak Halkbank ustalık belgesi sahibi esnafa bu tür bir faizsiz kredi veriyor. Faizsiz kredi veren bankalar çoğu zaman katılım bankaları olmaktadır. Şundan dolayı katılım bankaları kar oranı seviyesi ile iş koşturmacasındadır. Fakat şu an itibari ile faizsiz emekli kredisi veren banka yok denecek kadar azdır. Faizli olarak kredi veren ve maaşını bankalarına taşıyan müşterilerine detaylı imkanlar gösteren bankaların kampanyalarını, şartlarını ve faiz oranlarını inceleyelim.

DENİZBANK

PTT

PTT emeklilere kredi veren bankalar ve kurumlardan bir tanesidir. Bir tek emeklilere değil, lüzumsinim kredisi alabilmek isteyenlere de detaylı kampanyalar sunmaktadır. Fakat bu kredi dolaylı yoldan verilmektedir. Şu şekilde anlatalım. Maaşınızı PTT şubelerinden ya da PTT matiklerden alıyorsanız kurumun uyuşmalı bulunmuş olduğu bankaların rastgele birinden kredi çekebilirsiniz. Maaş koşulunın bulunmasının ana sebebi rastgele bir kefile ya da ipoteğe lüzumsinim duymadan kredi çekilmesini sağlamaktır. PTT’ nin uyuşmalı bulunmuş olduğu bankalardan biri Aktifbank’ tır. Aktifbank emekli müşterilerine maaşlarının PTT’ den almaları koşulu ile 40 bin TL tutarında kredi vermektedir. Başvurular şubeler aracılığı ile kabul edilmektedir. Bu sebeple banka şubesine giderek kredi müracaat formunu doldurmalısınız. Sizden rastgele bir kefil ya da güvence göstermeniz istenmeyecektir.

Anlaşmalı olunan öteki banka ise Şekerbank’ tır. Kredi vadesi 60 ay ve maksimum kredi limiti 36 bin TL olarak belirlenmiştir. Gene kurumdan maaş alma koşulu ile yalnızca T.C. kimlik belgesi vasıtasıyla kredi müracaatında bulunabilirsiniz. Sizden rastgele ek bir evrak talep edilmez. Banka kredi müracaatnuzu inceleyerek onay verirse gene banka şubesine giderek adınıza yatırılmış olan kredi tutarını çekebilirsiniz.PTT uyuşmalı bulunmuş olduğu bankalar aracılığı ile emekli kredisi veriyor. Başvurular PTT şubelerinden kabul ediliyor.

PTT’ nin uyuşmalı bulunmuş olduğu öteki bankalardan biri de Vakıfbank’ tır. Vakıfbank’ ın verdiği emekli kredilerinin limitleri maksimum 20 bin TL olmaktadır. Kredi vadesi 60 ay olarak belirlenmiştir. Kredi çekmek isteyen emekliler amacıyla tespit edilen bir yaş sınırı vardır. 80 yaşını aşmış emekliler ne yazık ki kredi vermiyor. Kredi vadesi ise 60 ay.

PTT

KUVEYTTÜRK

Kuveyt Türk müşterilere faizsiz olarak kredi gösteren bankalardan bir tanesidir. Banka kar seviyesi ile iş koşturmacasındadır. Katılım bankaları ilke gereği belirli bir mal ve hizmet karşılığında kredi vermektedir. Kısaca krediyi hangi şekilde ve nerede kullanacağınızı belgelemek halindesınız. Emeklilerin de bu katılım bankasından kredi çekebilmeleri amacıyla maaşlarını da buradan almaları lüzumiyor. Banka mal ve hizmet alımlarının kayıt altına alınabilmesi ve müşterilerine kredi sunabilmek hedefi ile bir kart sistemi geliştirmiştir. Sistem şu şekilde iş koşturmacasındadır; Kredi müracaatında bulunduğunuzda ve çekmek istediğiniz limiti bankaya bildirdiğinizde eğer müracaatnuz kabul edilirse banka adınıza bir kart planlamaktedir. İşte çekmek istediğiniz kredi limiti hakikaten kartın limiti olarak belirleniyor. 6 aydan 46 aya kadar alabilmek istenilen mal ya da hizmet taksitlendiriliyor.

Örnek bir anlatımla, emekli bankadan 35 bin TL talep etmiş olsun. Fakat kullanımı lüzumen tutarın ise 30 bin TL bulunduğunu farz edelim. Eğer lüzumsinim kartta tespit edilen bu 5 bin TL’ yi hiçbir surette kullanmazsa ödeme hayata geçirmeye 30 bin TL üstünden başlayacaktır. Kullanılmayan kısım borç hanesinden silinecek ve iade olanağı olacaktır. İhtiyaç kartın kullanım vakitı 2 aydır. Kısaca hangi hususta kredi kullanılacaksa bu kart üstünden 60 gün amacıylade bir prosedür yapılması lüzumiyor.

KUVEYTTÜRK

HALKBANK

Halkbank Mutlu Emekli Kredisi ile emekli müşterilerine destek olmaya devam ediyor. Verilen kredi limiti maksimum 50 bin TL olabilir. Vade miktarı ise 60 aydır. İnternet bankacılığı aracılığı ile kredi müracaatı yapılabiliyor. Hem de Emekli ve T.C. kimlik numarası, istenilen kredi miktarı ve gelir miktarı yazılarak 3452′ ye gönderilebiliyor. Halkbank şubelerine giderek de kredi talebinizi bankadaki yetkililere iletebilirsiniz. Faiz seviyesi ise %1,12 ‘ dir. Kredi detaylarını öğrenmek ve müracaatte bulunmak amacıyla tıklayınız.

HALKBANK

TÜRKİYE İŞ BANKASI

Türkiye İş Bankası da emeklilere kredi olanağı gösteren bankalardan biridir. 5 bin TL’ den 50 bin TL’ ye kredi olanağı bulunmaktadır. Vade ise öteki bankalardan değişik olarak 48 aydır. Kredi müracaatları web bankacılığından, ATM’ lerden, şubelerden ve telefon aracılığı ile yapılabilmektedir. 50 bin TL tutarındaki kredinin faiz seviyesi %1,14′ dur. 5 bin TL kredide banka 25 TL, 50 bin TL’ de ise 250 TL dosya harcaması talep etmektedir. Kredi talebinde bulunabilmek amacıyla maaşınızı Türkiye İş Bankasından almanız lüzumiyor. Maaşınızı bu bankadan almıyorsanız emekli müşterilere yasenean değişik kredi imkanlarından faydalanamıyorsunuz. Emekli aylığını bu bankadan alan müşterilerin müracaat esnasında hiçbir evrak, kefil ya da güvence göstermelerine lüzum kalmıyor.

TÜRKİYE İŞ BANKASI

AKTİFBANK

Aktifbank PTT’ nin uyuşmalı bulunmuş olduğu bankalardan biridir. Üstelik öteki bankalardan değişik olarak sunmuş bulunmuş olduğu kredi limiti 60 bin TL’ dir. Üstelik bu kredi kampanyasından faydalanabilmek amacıyla kefil lüzummiyor. Üstelik banka extra bir koşulun yerine getirilmesini de talep etmiyor. PTT şubeleri aracılığı ile kredi müracaatı da yapılabiliyor. Hem de geri ödemeler de rahatça bulunabilecek PTT şubelerine yapılabiliyor. Banka yalnızca 50 TL kredi tahsis tutarı talep ediyor. Faiz seviyesi ise %2.69′ dur. Öteki bankalara bakıldığında nerdeyse faiz seviyesi iki katıdır. Bu sebeple bankanın lüzumsinim kredisi daha üstünlüklı görünüyor. Kredi hesaplama aracı ile tutarı girerek geri ödeme planı hazırlayabilir ve inceleyebilirsiniz.

AKTİFBANK

AKBANK

Akbank’ da Emeklilere Hususi İhtiyaç kredisi kampanyası başlatmıştır. Maaşını Akbank’ tan alan müşteriler çekecekleri 10 bin TL kredi amacıyla dosya harcaması ödemiyor. Hem de kredi faiz seviyesi %1,21′ dur. Kampanya şartları yalnızca emekli müşteriler amacıyla geçerlidir. Bankanın isteyeceği evraklar yalnızca T.C. kimlik fotokopisi ve lüzumlu görülmesi halinde adres bildirim belgesi olacaktır. Verilecek olan bu kredinin şartlarını planlama yetkisi bankanındır. Lüzumlu görmüş olduğu hallerde kampanyayı durdurabilir. Kredi vadesi 60 aydır. Vade vakitını kısaltmanız halinde faiz seviyesi da artacaktır. 12 aya bakılırsa uyarlanacak olan faiz seviyesi %1,33′ tür. Faiz haricinde extra harcamalar ödeyeceğiniz Akbank’ ın emekli kredisine müracaat gerçekleştirmek amacıyla en yakın Akbank şubelerini ziyaret ediniz.

AKBANK

TEB BANKASI

TEB’ in emekli müşterilerine sağlamış olduğu pek oldukca üstünlük bulunmaktadır. Promosyon ödemeleri ile ilgili bu bağlantıya tıklayarak informasyon alabilirsiniz. Öteki bir kampanya ise maaşını taşıyanlara hususi olarak hazırlanmıştır. Maaşını taşıyarak TEB ailesine katılanlar 3 yıl amacıylade maaşlarını rastgele bir bankaya taşımayacakları ile ilgili söz vermeleri halinde promosyon ödemesine ek olarak 100 TL almaya hak kazanıyor. Bu kampanya 2020 senesinın sonuna kadar geçerli olacaktır. Bu kampanya ile eş güdümlü emekli TEB müşterileri nakit olarak en oldukca 1000 TL elde edebilirler. İptal sürecinde olan ya da esasen TEB müşterisi olan şahıslar bu imkanlardan yararlanamaz. Hem de banka çalışanları amacıyla de bu kampanya geçerli olmayacaktır. Detaylı informasyon alabilmek amacıyla tıklayınız. Hem de emekli kredisi müracaat gerçekleştirmek amacıyla size en yakın TEB şubelerini ziyaret ediniz.

Görüldüğü şeklinde bankaların emekli kredilerinden ve emeklilere tanıttığı detaylı kampanyalardan yararlanmak amacıyla maaş taşıma prosedürü yapmanız lüzummektedir. Bu aktarım ile eş güdümlü ideal faiz ve vade koşulları ile kredi çekebilirsiniz. 2020 senesinde rastgele bir bankanın emekliye faizsiz kredi temalı kampanyası başlarsa lüzumlu açıklamayı sayfamız üstünden de yapacağız. Bizi takip etmeye devam edin.

TEB BANKASI

Son vakitlarda toplumsal medya da ve haber kanallarında emeklilerimize maaş aldıkları bankalardan maaşlarının 10 katı kadar faizsiz kredi verileceğine dair haberler duymuş olabilirsiniz. Bu haberin aslı şudur ki; SGK doğrultusundan emeklilik hakkı kazanmasına rağmen şimdilik maaş bağlanmayan yurttaşlarımıza ASGARİ ÜCRETİN 3 KATINI GEÇMEYECEK şekilde ön ödeme ödemesine dair bir program yapılması gündeme geldi. Bu program şimdilik başlamadı fakat eğer yapılırsa dilekçe vermesine rağmen 90 gün vakitınce maaş bağlanamayan şahıslar mağdur olmasın diye SGK 3 aylık ön ödeme verecek. Bu ön ödeme tutarı da 2.324 TL. X 3 = 6.972 TL.’yi geçemeyecek.

Bunun haricinde 2 bin TL. maaş alan emeklinin 2 yıl ödemesiz 6.000 TL. emekliye faizsiz kredi alması şeklinde bir hal söz hususu değildir. 2020 senesinde da bu yönde oluşturulan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Fakat Ziraat, Vakıfbank, Halkbank emeklimize en ideal şartlarda kredi vermeyi sürdürmektedir.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours