Kendi işyerini açmak isteyen girişimciler, hayallerindeki işe kavuşmayı bekleyen kişiler için KOSGEB kredileri büyük önem taşır. Girişimcileri destekleyerek ülke ekonomisini hareketlendirmeyi hedefleyen bu kredi türü, çok uygun fırsatlar ile nakit ihtiyacını karşıladığı için birçok girişimci KOSGEB desteği sayesinde hayallerindeki işe kavuşmaktadır.

Herhangi bir nedenle emekli olan kişiler, emekliliklerinde boş durmaktansa uzun yıllar boyunca hayalini kurdukları sektöre yönelebilirler veya kendi işyerlerinin sahibi olmak isteyebilirler. Bu durumda da emeklilerin KOSGEB’DEN yararlanması mümkün mü, sorusu gündeme gelmektedir.

KOSGEB kredilerinden faydalanabilmek için aranan şartlara bakıldığında yaş sınırı olarak 18 yaşını doldurmuş olmak gerektiği görülmektedir. Bununla birlikte belirli bir üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Böylece KOSGEB fırsatlarından faydalanmak için emeklilerin önü de açılmış olmaktadır. Eğer emekliyseniz ve KOSGEB’dEN kredi kullanmak istiyorsanız sizde istenilen belgeleri KOSGEB’E sunarak istediğiniz oranda kredi kullanabilir, kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Bir iş fikrinizin bulunması ve girişimcilik sertifikası almanız emekli olarak KOSGEB’dEN kredi almanız için aranan şartlar arasında yer almaktadır.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir