Emekli Maaşını Ziraat Bankası’na Taşımak

Emekli Maaşını Ziraat Bankası’na Taşımak {nasıl} olur? Emekli maaşını Ziraat Bankasına taşımak isterim diyenler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda kolay bir halde maaş taşıma işlemleri yapabilirsiniz. SSK ve Bağ-Kur emekli maaşı alan kişiler maaşını Ziraat Bankası’na taşıyarak pek oldukça değişik avantajlardan yararlabilir. Emeklilere hususi kredi faiz oranları ve bankacılık ürünlerinin yanı sıra emekli promosyon ödemesini de Ziraat Bankası’ndan alabilirsiniz. Siz de derhal en yakın Ziraat Bankası’na ziyaret ederek, kimlik belgenizle kolaylıkla SGK emekli maaşınızı taşıyabilir, ilk maaşınızla birlikte promosyon ödemenizi alabilirsiniz.
Emekli Maaşını Ziraat Bankası’na TaşımaEmekli aylıklarınızı Ziraat Bankası vasıtasıyla almak isteyen kişilerin promosyon ödemelerinden faydalanabilmeleri için, maaş ödemelerini 3 yıl süreyle Ziraat’ten alacakalarına dair müracaat yapmanız gerekmektedir. 3 yıl süreyle maaşınızı Ziraat Bankası’ndan aldıktan sonrasında maaşınızı değişik bir bankaya taşıyabilir yada Ziraat Bankası’ndan maaşınızı almaya devam edebilirsiniz. 2020 senesinde maaşınızı Ziraat’a aktarma ederek siz de aşağıdaki oranda promosyon ödemesi almaya hak kazanırsınız.1.000 TL altında emekli aylığı alanlara 300 TL,1.000 TL ila 2.000 TL içinde emekli aylığı alanlara 375 TL,2.000 TL üstünde emekli aylığı alanlara 450 TL.
Promosyon ödemesi almak için başvuruyu Ziraat Bankası şubelerinden, Ziraat Bankası web şubesinden (https://www.ziraatbank.com.tr/), ATM’lerden, sms göndererek, Ziraat Bankası {müşteri} hizmetlerini arayarak gerçekleştirebilirsiniz. Emekli promosyon sorgulaması yapmak istiyorsanız tıklayınız: https://emeklipromosyon.ziraatbank.com.tr/ SMS ile müracaat yapmak için 4757’ye “PRO” yazdıktan sonrasında bir boşluk bırakın “TC Kimlik Numaranızı” da yazarak sms göndererek siz de Ziraat Bankası emekli maaşı taşımabaşvurusunda bulunabilirsiniz.Emekli Maaşı Başka Bir Bankaya {Nasıl} Göç eder?Emekli maaş bankasını değişiklik yapmak isteyen şahıs, bu işlemini 3 değişik yoldan yapabilir.E-devlet üstünden ilerleyerek,Toplumsal Güvenlik Kurumu’na direkt başvuruda bulunarakDoğrudan banka/PTT şubesine giderek işlemlerini tamamlayabilir.OKU  Kredi Borcu Erteleniyor. Kredi Borcu Erteleme Hizmeti Veren Bankalar Hangileri?e-Devlet Üstünden Emekli Maaş Bankası {Nasıl} Değiştirilir?e-Devlet sistemi üstünden gizyazı ile giriş yapılarak 4A, 4B, 4C’ye bağlı olan tüm emekliler banka ya da PTT şube değişim taleplerini iletebilir. Bunun için yapılması gerekenler:E-devlet şifresi ile sisteme giriş yaparak 4A, 4B VE 4C Banka ve Adres Değişikliği seçeneklerinden uygun olan seçilir.Çıkan ekranda mevcut maaş bankanız yada PTT detayları çıkar.Bu sayfada “Banka/Şube Bilgilerinizi Değiştirebilmek için tıklayın.” seçeneği tıklanır.Gelen ekranda yeni banka bilgilerinizi doldurmanı istenir. Kent, banka adı ve şubesi seçerek “güncelle” butonu tıklanır.Çoğu zaman en geç iki ay içinde maaşlar yeni bankaya yatmaya adım atar.

EtiketlerEmekli Maaşını Ziraat Bankası’na Taşımak