Emekli Maaşına 1000 TL Zam Geldi, Son Dakika Yayına Girdi

Emeklilerin son zamanlarda en oldukça sorguladığı mevzu ise Ocak ayındaki artış oranı. Işgören ve emekli memurların izlediği bu oran artışları yavaş yavaş netleşmeye başladı. Milyonlarca emekli, işgören ve SGK emeklisi Ocak zamını bekliyor. Sayısı 2 milyonu aşan işgören emeklilerine Ocak ayından itibaren 1000 TL ek zam yapılacak.
Emeklilere verilecek bu gezinin yeniliği ile ilgili bilgileri araştırdık. Emekliler Ocak ayından itibaren 1000 TL fazla maaş alacak. Milyonlarca işgören ve emekli işgören tarafınca son olarak haberlerin yakından takip edildiğine dair 3600 ek gösterge. Geçen gün imzalanan toplu sözleşme ile net rakamlar ilk kez basına yansıdı.
Merakla beklenen 3.600 ek gösterge düzenlemesinin arkasından işgören ve işgören emeklilerine minimum 1000 TL zam alacağı açıklandı. Emekliler Ocak ayından itibaren maaşlarının arttığını hesaplarında görecekler. Gene meclis gündeminde yer edinen 3.600 ek gösterge, polis, öğretmenler, din görevlileri ve hemşireler olmak suretiyle 4 meslek grubuyla yakından bağlantılıdır.Emek verme Bakanı yapmış olduğu açıklamada, “Memurlarla yaptığımız sözleşme ile oldukça mühim bir karar belirledik ve sözleşme raporuna kaydettik. Nedir? Ek 3600 gösterge problemi. Bu sözleşme döneminde , tüm memurlar için ciddi bir problem olan ek gösterge sorununu çözeceğiz. Emek verme programını hazırlıyoruz” dedi.

OKU  Emekliye Süper Müjde. Nakit İhtiyacı Olanlara 3 Maaş Ön ödeme