Eğitim Kredisi Nedir ? Ziraat Bankası Eğitim Kredisinden Kimden Yararlanabilir?

Ziraat Bankası, öğrencilere ve çeşitli sınavlara hazırlananlara özel eğitim kredisi hizmetiyle gençlerin önünü açmaya devam ediyor. Tüm okul, üniversite, dershane ve kurslara özel uygulanan bu kredi hizmeti ile birlikte sizlere sadece derslerinize odaklanmak ve başarılı olmak için daha çok çalışmak kalıyor. Okul, kurs ve dershane ihtiyaçlarınız, Ziraat Bankası tarafından peşin olarak ödeniyor. Siz de 36 aya kadar vade seçeneklerinden yararlanarak peşin ödenmesi gereken eğitim ücretlerinizi taksitli olarak ödeyebiliyorsunuz. Eğitim kredisi hizmetinin öncülerinden biri olan Ziraat Bankası, her yıl binlerce gence umut ışığı olmaya devam ediyor.

Bu kredi hizmetinden düzenli ve belgelenebilir bir geliri bulunan öğrenciler faydalanabilirken geliri olmayan öğrenciler, aile bireyleri aracılığıyla eğitim kredisi kullanabilmektedirler. Ziraat Bankası, eğitim kredisi için mal teminatı alabilme hakkına sahiptir. Ayrıca bu krediden yararlanmak için Ziraat Bankası aracılığıyla hayat sigortası yaptırmak da şarttır.

Başvuru İçin Gerekli Evrak ve Belgeler

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi’nden yararlanmak için bazı belgeler gereklidir. Bu belgeler;

– Ziraat Bankası şubelerinden temin edilecek Eğitim Kredisi Başvuru Formu,

– Nüfus Cüzdanı (Ehliyet ya da Pasaport)

– Gelir Belgesi (Öğrenci krediyi kendi adına çekecekse ek gelir gösterir belge ya da maaş bordrosu, velisi tarafından kullanılacaksa veliye ait maaş bordrosu ve/veya emeklilik belgesi. İşletme ya da adi şirket ortaklığı bulunan kişiler, ‘’Vergi Levhası ve İşletme Hesap Özeti’’, tüzel şirket ortakları ise ‘’Mali Veri, Vergi Levhası ve Detay Mizan Raporu’’ ile başvuru yapabilirler)

– Öğrencinin eğitim gördüğüne ya da göreceğine dair belge,

– Öğrencinin ödemesi gereken miktarı gösteren onaylı fatura,

– Banka tarafından istenmesi durumunda teminat gösterilecek mal varlığına ait tapu belgesinin fotokopisi.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Başvurusu

Eğitim Kredisi hizmeti, yalnızca Ziraat Bankası şubelerinden verilmektedir. Ziraat Bankası internet ve telefon bankacılık hizmetlerini kullanarak Eğitim Kredisi hakkında bilgi alabilir, Ziraat Bankası Eğitim Kredisi hakkında merak ettiğiniz önemli soruların cevaplarına bu platformlar üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca bilgi alma amacıyla da Ziraat Bankası şubelerini ziyaret etme şansına sahipsiniz.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours