Eğitim Kredisi Nedir ? Ziraat Bankası Eğitim Kredisinden Kimden Yararlanabilir?

Ziraat Bankası, öğrencilere ve çeşitli sınavlara hazırlananlara hususi eğitim kredisi hizmetiyle gençlerin önünü açmaya devam ediyor. Tüm okul, üniversite, dershane ve kurslara hususi uygulanan bu kredi hizmeti ile beraber sizlere bir tek derslerinize odaklanmak ve başarı göstermiş olmak için daha oldukca çalışmak kalıyor. Okul, kurs ve dershane ihtiyaçlarınız, Ziraat Bankası tarafınca peşin olarak ödeniyor. Siz de 36 aya kadar vade seçeneklerinden yararlanarak peşin ödenmesi gereksinim duyulan eğitim ücretlerinizi taksitli olarak ödeyebiliyorsunuz. Eğitim kredisi hizmetinin öncülerinden kabul edilen Ziraat Bankası, her yıl binlerce gence ümit ışığı olmaya devam ediyor.

Bu kredi hizmetinden tertipli ve belgelenebilir bir geliri bulunan öğrenciler faydalanabilirken geliri olmayan öğrenciler, aile fertleri vesilesiyle eğitim kredisi kullanabilmektedirler. Ziraat Bankası, eğitim kredisi için mal teminatı alabilme hakkına haizdir. Ek olarak bu krediden yararlanmak için Ziraat Bankası vesilesiyle yaşam sigortası yaptırmak da şarttır.

Müracaat İçin Lüzumlu Evrak ve Belgeler

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi’nden yararlanmak için bazı belgeler gereklidir. Bu belgeler;

– Ziraat Bankası şubelerinden temin edilecek Eğitim Kredisi Müracaat Formu,

– Nüfus Cüzdanı (Yeterlik ya da Geçişlik)

– Gelir Belgesi (Talebe krediyi kendi adına çekecekse ek gelir gösterir belge ya da maaş bordrosu, velisi tarafınca kullanılacaksa veliye ilişkin maaş bordrosu ve/yada emeklilik belgesi. İşletme ya da adi şirket ortaklığı bulunan kişiler, ‘’Vergi Levhası ve İşletme Hesap Özeti’’, tüzel şirket ortakları ise ‘’Mali Veri, Vergi Levhası ve Detay Mizan Raporu’’ ile müracaat yapabilirler)

– Öğrencinin eğitim gördüğüne ya da göreceğine dair belge,

– Öğrencinin ödemesi gereksinim duyulan miktarı gösteren onaylı satmaca,

– Banka tarafınca istenmesi durumunda güvence gösterilecek mal varlığına ilişkin tapu belgesinin fotokopisi.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Başvurusu

Eğitim Kredisi hizmeti, yalnızca Ziraat Bankası şubelerinden verilmektedir. Ziraat Bankası web ve telefon bankacılık hizmetlerini kullanarak Eğitim Kredisi hakkında informasyon alabilir, Ziraat Bankası Eğitim Kredisi hakkında merak ettiğiniz mühim soruların cevaplarına bu platformlar üstünden ulaşabilirsiniz. Ek olarak informasyon alma amacıyla da Ziraat Bankası şubelerini ziyaret etme şansına sahipsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir