Tüm Bankaların EFT Saatleri

Vadeli Mevduat Hesabı

Tüm Bankaların EFT Saatleri

Bankacılık işlemlerinin tarihi oldukça derindir. Bu noktada bankacılığın günümüze gelinceye kadar oldukça farklı işlemleri yapabilme kabiliyetinin geliştiği de bilinmektedir. Günümüz itibariyle bankacılığın teknolojik gelişmelere ayak uydurarak çok daha etkin bir şekilde hizmet sunduğu da bilinmektedir. Özellikle internetin hayatımıza girmesiyle birlikte bankacılık işlemlerinin de niteliğini çok daha fazla bir şekilde geliştirdiği bilinmektedir. Bu doğrultuda mobil bankacılık da dahil olmak üzere pek çok alternatif seçeneğin banka müşterilerinin hizmetine sunulduğu bilinmektedir. Özellikle mobil bankacılığın devreye girmesi sonrasında EFT işlemlerinin hemen her saat içerisinde gerçekleştirildiği bilinmektedir. Öncelikle EFT teriminin ne anlama geldiğinin yanıtını vermek gerekirse; elektronik fon transferi olarak tanımlanan bir havale yöntemi EFT olarak tanımlanmaktadır.

EFT, kurumlar ya da kişiler arasında parasal işlemlerin internet aracılığıyla gerçekleştirilmesi işlemi olarak da tanımlanmaktadır. Ayrıca bu işlemin bankalar vasıtasıyla da yapılması mümkün olmaktadır. Günümüzde internet altyapısının yaygınlaşmasına paralel olarak hemen her ortamda para transferlerinin gerçekleştirilebildiği bilinmektedir. Esasında şipşak ara transferi olarak da tanımlanabilen EFT, günümüzde çok sayıda farklı araç vasıtasıyla gerçekleştirilebilmektedir. Bu noktada akıllara EFT saat kaça kadar yapılır? Tarzında sorular gelmektedir. Çünkü günümüzde artık pek çok insan kendi havale işlemini yapabilecek kapasitedir. Bankaların mobil uygulamaları sayesinde günün hemen her saatinde farklı hesaplara para havale etmek mümkün olmaktadır. Bu durum beraberinde bazı önemli kazanımları da getiren bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Zira bu sayede havale işlemleri için banka şubelerine gitmeye gerek kalmamaktadır. Ayrıca gereksiz zaman kaybına da bu sayede engel olunmaktadır.

BankalarEFT Saatleri 2020
Akbank09:00 – 17:00
Alternatif Bank09:00 – 17:00
Albaraka Türk09:00 – 17:00
Anadolu Bank08:00 – 17:15
Burgan Bank09:00 – 16:30
Denizbank08:00 – 16:30
Qnb Finansbank09:00 – 17:00
Garanti09:00 – 17:15
Halkbank08:00 – 17:15
HSBC09:00 – 17:00
İNG08:30 – 17:15
Kuveyt Türk09:00 – 17:20
ODEABANK08:30 – 17:00
Şekerbank09:00 – 17:15
TEB09:00 – 17:15
İCBC08:30 – 17:00
Türkiye Finans09:00 – 17:15
İş Bankası09:00 – 17:00
Vakıfbank09:00 – 17:15
Yapı Kredi09:00 – 16:45
Ziraat Bankası08:30 – 17:00

EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

EFT işlemlerinin günün her saatinde yapılabiliyor olması, beraberinde farklı soruları da getirmektedir. Çünkü bu işlemlerin sayısının her geçen gün artması, bu işlemlere olan ilginin günden güne artış göstermesini mümkün kılmaktadır. EFT işleminin yapılabilmesi için bazı bilgilere sahip olmak yeterli olmaktadır. Bu noktada alıcının ad ve soyadının yanı sıra İBAN numarasının da bilinmesi yeterli olmaktadır. Göndericinin kendi mobil uygulaması vasıtasıyla bu işlemi oldukça pratik bir şekilde yapabiliyor olması insanları bu alana ilgi göstermeye itmektedir. Bu doğrultuda EFT saat kaça kadar yapılır sorusunun da yanıtını bulmuş olması önemli olmaktadır. Esasında farklı bankalar arasında EFT transferi söz konusu olduğunda mesai saatleri dışında bir ödeme talimatı söz konusu ise; bu ödeme ertesi iş gününe aktarılmaktadır. Ancak mesai saatleri içerisinde yapılan EFT işleminde ise anlık olarak ödeme alıcının hesabına aktarılmaktadır.

EFT işlemlerine olan ilginin fazla olması internet bankacılığının yaygınlaşmasının doğal sonucu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu noktada bilgisayar, tablet hatta akıllı telefon vasıtasıyla dahi EFT işlemleri yapılabilmektedir. Bu sayede bankacılık işlemlerinin pratiklik yönünün geliştirildiğini de söylemek mümkün olmaktadır. EFT ne zaman hesaba geçer? Sorusunun yanıtı ise oldukça merak edilen bir yanıt olarak tanımlanmaktadır. Zira EFT işlemi sonrasında paranın ne zaman hesaba geçtiği konusu müşteriler açısında önemli bir konu olarak tanımlanmaktadır. Şayet aynı banka üzerinden bir EFT işlemi söz konusuysa EFT işlemi günün hemen her saatinde yapılabilmektedir. Bu noktada ödemenin de aynı anda alıcı hesabına yansıtıldığı bilinmektedir. Fakat bu durum bankadan bankaya da değişiklik göstermektedir. Bu doğrultuda bazı bankaların farklı uygulamalar sayesinde günün her saatinde EFT yapılmasına ve ödemenin karşı tarafa aktarılmasına aracılık ettiği de bilinmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*