E-Ticaret Sitesi Fatura Basımı İşlemleri

E-Ticaret Sitesi Fatura Basımı İşlemleri

E-Ticaret Sitesi Fatura Basımı İşlemleri

Günümüzün en revaçta sektörlerinden bir tanesi olan E-Ticaret sektöründe ticaret yapan firma sayısı oldukça fazla ve covid-19 sebebi ile her geçen gün artmaktadır. Bu sektördeki firmaların oldukça fazla kullandığı e-ticaret fatura basımı işlemleri de büyük önem kazanmış durumda. Peki e-ticaret siteleri nasıl faturalar kullanmalı?

E-ticaret siteleri için en önemli husus hız ve düşük maliyettir. Bu hususu fatura basımı işlemlerinde de göz önünde bulundurmaları gerekir. Bu nedenle e-ticaret firmaları için özel tasarlanmış olan a4 kağıdının gizli perforaj işlemi ile 3 veya 4 parçaya ayrılması ile ortaya çıkan ve tek seferde yazım imkanı sağlayan e-ticaret fatura basımı işlemlerini tercih ederler.

E-ticaret fatura basımı diğer fatura türlerine oranla neden daha avantajlıdır

  • Basım maliyeti uygundur.
  • Tek seferde yazılabildiği için zamandan tasarruf ettirir.
  • Kağıt sarfiyatını azalttığı için doğayı korursunuz.
  • Tek seferde yazıldığı için toner maliyetinizi azaltır.

Kısacası e-ticaret fatura basımı işlemlerini sektörünüze entegre ederek hem cebinizi, hem vaktinizi hem de doğayı korumuş oluyorsunuz. Unutmayalım ki senede 3000 fatura kesen bir firma iseniz ve faturalarınızı e-ticaret faturasına çevirirseniz 1 ağaç kurtarmış, 26,700 litre su sarfiyatını önlemiş ve 1,3 ton karbondioksitin ortaya çıkmasını engellemiş olursunuz.

E-ticaret fatura basımı ürünlerini web sitenize entegre fatura kesme yazılımı ile, bütün muhasebe programları ile veya matbaanızdan temin edebileceğiniz yada kendinizin oluşturabileceği basit bir Excel şablonu ile kolayca düzenleyebilir ve müşterilerinize hızlıca ürünlerinizi göndermeye başlayabilirsiniz. Bu işlemlerde irsaliyeli fatura kullanarak ayrıca sevk irsaliyesi düzenlemeye gerek kalmadan ürünlerinizi tek evrak düzenleyerek müşterilerinize ulaştırabilirsiniz.

E-ticaret sektörünün oldukça hızlı olduğu ve zamanın çok değerli olduğu günümüzde e-ticaret faturalarını kullanarak fatura basımı işlemlerinizde de zaman kazanabilir ve her açıdan avantajlı olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*