Dünyanın En Zenginleri Sıralaması

 Dünyanın En Zenginleri Sıralaması

Para piyasaları ile ilgili olarak merak ettiklerinize yönelik olarak sizlere dünyanın en zenginleri sıralaması ile ilgili bilgiler sunacağız. Organik olarak ki listenin tamamını sizlere sunabilmemiz olanaksız benzer halde bir şey. Bir tek gene de sıralama içinde dikkat çeken markaları sizlere elimizden geldiğince sunacağız. Merak ettikleriniz her anlamda sıralama ile sizlere birçok örnek sunacak. Derhal mevzu üstünde durma yoluna gidelim.

5# Mark Zuckerberg

Feysbuk sisteminin kurucusu. Hem de içinde süre içinde Whatsapp ve Instagram uygulamalarını da satın alarak bu anlamda ciddi şekilde fark yarattı. 71 Milyar Dolar serveti ile listemizde beş numara.

mark zuckerberg

4# Bernard Arnault

LVMH şirketinin sahibi olarak dikkatleri çeken Bernard Arnault, 76 Milyar Dolar benzer halde bir servetin sahibi. Fransız yatırımcı listemizin dört numarası olarak adından söz ettiriyor.

bernard arnault

3# Warren Buffett

Berkshire Hathaway şirketinin sahibi olan meşhur iş adamı, en zenginlerimizden birisi olarak dikkat çekiyor. 84 Milyar Dolar serveti ile listemiz içinde üst sıralarda adından söz ettiriyor.

warren buffett

2# Bill Gates

Microsoft şirketinin kurucusu. Oldukca uzun bir süre dünyanın en varlıklı adamıydı bir tek yerini ne yazık ki yitirdi. An itibari ile 90 Milyar Dolar serveti ile beraber ikinci sırada. İlk sıra kimin dersiniz?

bill gates

1# Jeff Bezos

Dünyanın en büyük online sistemlerinden birisi olan Amazon şirketinin kurucusu. 112 Milyar Dolar serveti ile beraber dünyanın en varlıklı adamı olarak adından söz ettirmeyi de başarıyor.

jeff bezos

ilgili yazılar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.