Dünyanın En Zenginleri Listesi

Dünyanın En Zenginleri Listesi

Dünyanın En Zenginleri Listesi

Para piyasaları ile alakalı olarak merak ettiklerinize yönelik olarak sizlere dünyanın en zenginleri listesi ile ilgili bilgiler sunacağız. Tabi ki listenin tamamını sizlere sunabilmemiz imkansız gibi bir şey. Ancak yine de liste içerisinde dikkat çeken markaları sizlere elimizden geldiğince sunacağız. Merak ettikleriniz her anlamda liste ile sizlere birçok örnek sunacak. Hemen konu üzerinde durma yoluna gidelim.

5# Mark Zuckerberg

Facebook sisteminin kurucusu. Aynı zamanda içerisinde zamanla Whatsapp ve Instagram uygulamalarını da satın alarak bu anlamda ciddi şekilde fark yarattı. 71 Milyar Dolar serveti ile listemizde beş numara.

4# Bernard Arnault

LVMH şirketinin sahibi olarak dikkatleri çeken Bernard Arnault, 76 Milyar Dolar gibi bir servetin sahibi. Fransız yatırımcı listemizin dört numarası olarak adından söz ettiriyor.

3# Warren Buffett

Berkshire Hathaway şirketinin sahibi olan ünlü iş adamı, en zenginlerimizden birisi olarak dikkat çekiyor. 84 Milyar Dolar serveti ile listemiz içerisinde üst sıralarda adından söz ettiriyor.

2# Bill Gates

Microsoft şirketinin kurucusu. Çok uzun bir süre dünyanın en zengin adamıydı ancak yerini ne yazık ki kaybetti. An itibari ile 90 Milyar Dolar serveti ile birlikte ikinci sırada. İlk sıra kimin dersiniz?

1# Jeff Bezos

Dünyanın en büyük online sistemlerinden birisi olan Amazon şirketinin kurucusu. 112 Milyar Dolar serveti ile birlikte dünyanın en zengin adamı olarak adından söz ettirmeyi de başarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*