Dünyanın En Kıymetli Markaları Sıralaması Güncellendi

Dünyanın En Değerli Markaları

Yatırımcılar ve iktisat sektörü için ciddi anlamda ehemmiyet arz eden dünyanın en kıymetli markaları sıralaması resmen güncellendi ve ilk sıra değişti. Türkiye genelinde bilhassa dünya piyasaları oldukça ciddi anlamda takip ediliyor. Büyük markaların hisseleri, vakit içinde ciddi anlamda kazanç sağlıyor. Dolayısı ile ortaya çıkan seçeneklerin niteliği de kendisini net olarak gösteriyor.

Güncellenen sıralama içinde öyleki markalar dikkat çekiyor ki. Bilhassa ilk sıranın değişmesi, iktisat dünyasında oldukça ciddi anlamda hareketlilik sebebi oldu diyebiliriz.

5# Feysbuk (89.68 Milyar Dolar)

Mark Zuckerberg’in kurucusu olduğu Feysbuk, şuan dünyanın en kıymetli 5 numaralı markası. Maddi değerinde ise şu sıralar %44.7 değerinde artış ciddi anlamda göze çarpıyor.

Facebook Dünyanın En Kıymetli Markaları Sıralaması Güncellendi

4# Samsung (92.29 Milyar Dolar)

Teknoloji sektörünün önder markalarından birisi olarak dikkat çeken şirket kıymetini %39.4 oranında arttırmayı başararak fark yarattı.

Samsung Dünyanın En Kıymetli Markaları Sıralaması Güncellendi

3# Google (120.9 Milyar Dolar)

İnternet sektörünün şüphesiz en popüler ve en muhteşem şirketlerinden birisidir. Maddi değerinde ki %10.5 değerinde bir artış söz mevzusu hale geldi.

Google Dünyanın En Kıymetli Markaları Sıralaması Güncellendi

2# Apple (146.3 Milyar Dolar)

Şirket, geçtiğimiz yıllara nazaran kıymetini oldukça daha çok yükseltti. %36.6 değerinde bir artış görülmesine rağmen sıralama içinde ikinci sırada yer alarak adından söz ettirdi.

Apple Dünyanın En Kıymetli Markaları Sıralaması Güncellendi

1# Amazon (150.8 Milyar Dolar)

Dünyanın en büyük e-ticaret girişimlerinden birisi olarak dikkatleri çekiyor. %41.7 kıymet artışı ile beraber geçtiğimiz senenin en büyük markası olmayı başardılar.

Amazon Dünyanın En Kıymetli Markaları Sıralaması Güncellendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir