Dünyanın En Değerli Markaları Listesi Güncellendi

Yatırımcılar ve ekonomi sektörü için ciddi anlamda önem arz eden dünyanın en değerli markaları listesi resmen güncellendi ve ilk sıra değişti. Türkiye genelinde özellikle dünya piyasaları çok ciddi anlamda takip ediliyor. Büyük markaların hisseleri, zaman içerisinde ciddi anlamda kazanç sağlıyor. Dolayısı ile ortaya çıkan seçeneklerin niteliği de kendisini net olarak gösteriyor. Güncellenen liste içerisinde öyle…


Dünyanın En Değerli Markaları Listesi Güncellendi

Yatırımcılar ve ekonomi sektörü için ciddi anlamda önem arz eden dünyanın en değerli markaları listesi resmen güncellendi ve ilk sıra değişti. Türkiye genelinde özellikle dünya piyasaları çok ciddi anlamda takip ediliyor. Büyük markaların hisseleri, zaman içerisinde ciddi anlamda kazanç sağlıyor. Dolayısı ile ortaya çıkan seçeneklerin niteliği de kendisini net olarak gösteriyor.

Güncellenen liste içerisinde öyle markalar dikkat çekiyor ki. Özellikle ilk sıranın değişmesi, ekonomi dünyasında çok ciddi anlamda hareketlilik sebebi oldu diyebiliriz.

5# Facebook (89.68 Milyar Dolar)

Mark Zuckerberg’in kurucusu olduğu Facebook, şuan dünyanın en değerli 5 numaralı markası. Maddi değerinde ise şu sıralar %44.7 değerinde artış ciddi anlamda göze çarpıyor.

4# Samsung (92.29 Milyar Dolar)

Teknoloji sektörünün lider markalarından birisi olarak dikkat çeken şirket değerini %39.4 oranında arttırmayı başararak fark yarattı.

3# Google (120.9 Milyar Dolar)

İnternet sektörünün şüphesiz en popüler ve en mükemmel şirketlerinden birisidir. Maddi değerinde ki %10.5 değerinde bir artış söz konusu hale geldi.

2# Apple (146.3 Milyar Dolar)

Şirket, geçtiğimiz yıllara nazaran değerini çok daha fazla yükseltti. %36.6 değerinde bir artış görülmesine karşın liste içerisinde ikinci sırada yer alarak adından söz ettirdi.

1# Amazon (150.8 Milyar Dolar)

Dünyanın en büyük e-ticaret girişimlerinden birisi olarak dikkatleri çekiyor. %41.7 değer artışı ile birlikte geçtiğimiz senenin en büyük markası olmayı başardılar.

BTCTurk Ripple Alışverişi Dönemi Başladı
Suudi Arabistan Kripto Para Sistemine Geçiyor

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap