ParaVeYatırım.Com
Dünyanın En Değerli Markaları Listesi Güncellendi
Yazar: - 22 Şubat 2018
13
0

Yatırımcılar ve ekonomi sektörü için ciddi anlamda önem arz eden dünyanın en değerli markaları listesi resmen güncellendi ve ilk sıra değişti. Türkiye genelinde özellikle dünya piyasaları çok ciddi anlamda takip ediliyor. Büyük markaların hisseleri, zaman içerisinde ciddi anlamda kazanç sağlıyor. Dolayısı ile ortaya çıkan seçeneklerin niteliği de kendisini net olarak gösteriyor.

Güncellenen liste içerisinde öyle markalar dikkat çekiyor ki. Özellikle ilk sıranın değişmesi, ekonomi dünyasında çok ciddi anlamda hareketlilik sebebi oldu diyebiliriz.

5# Facebook (89.68 Milyar Dolar)

Mark Zuckerberg’in kurucusu olduğu Facebook, şuan dünyanın en değerli 5 numaralı markası. Maddi değerinde ise şu sıralar %44.7 değerinde artış ciddi anlamda göze çarpıyor.

Facebook Dünyanın En Değerli Markaları Listesi Güncellendi

4# Samsung (92.29 Milyar Dolar)

Teknoloji sektörünün lider markalarından birisi olarak dikkat çeken şirket değerini %39.4 oranında arttırmayı başararak fark yarattı.

Samsung Dünyanın En Değerli Markaları Listesi Güncellendi

3# Google (120.9 Milyar Dolar)

İnternet sektörünün şüphesiz en popüler ve en mükemmel şirketlerinden birisidir. Maddi değerinde ki %10.5 değerinde bir artış söz konusu hale geldi.

Google Dünyanın En Değerli Markaları Listesi Güncellendi

2# Apple (146.3 Milyar Dolar)

Şirket, geçtiğimiz yıllara nazaran değerini çok daha fazla yükseltti. %36.6 değerinde bir artış görülmesine karşın liste içerisinde ikinci sırada yer alarak adından söz ettirdi.

Apple Dünyanın En Değerli Markaları Listesi Güncellendi

1# Amazon (150.8 Milyar Dolar)

Dünyanın en büyük e-ticaret girişimlerinden birisi olarak dikkatleri çekiyor. %41.7 değer artışı ile birlikte geçtiğimiz senenin en büyük markası olmayı başardılar.

Amazon Dünyanın En Değerli Markaları Listesi Güncellendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ