ParaVeYatırım.Com
Diyot Lazer Epilasyon Fiyatları 2021
Yazar: - 30 Ekim 2020
15
0

Diyot Lazer Epilasyon Fiyatları 2021

Tüm vucutta istenmeyen tüyler epilasyon ile kolaylıkla tedavi edilerek ömür boyu kalıcı olarak yok edilmesi sağlanabiliyor. Kalıcı olarak yok edilmesinde ise epilasyon tedavilerinde çeşitli yöntemler kullanılıyor. Bu yöntemlerin yanında buz lazer son zamanlarda hem ağrısız acısız olması hem  konforlu olması nedeniyle bayanlar tarafından daha çok tercih ediliyor. Tedavi öncesinde araştırma yapmak oldukça önemli. Paranızı çöpe atmak istemiyorsanız detaylı araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz. En önemlisi sağlığınızı riske atmadan en kolay yöntemler ile buz lazer epilasyon ile istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanmaz? Kimlere Uygulanmaz?

Bazı bölgelere lazer epilasyon yapılması sağlık açısından zararlıdır. Özellikle açık yaralar üzerine, cilt hastalığı bulunan egzama, sedef, mantar gibi rahatsızlığı bulunan bölgelere, et beni olan yerlere, saç diplerine kulan ve burun kıllarına epilasyon uygulanmaz. Kalp pili olanlara, epilepsi hastalarına ve hamilelere, süt beyazı olarak tabir edilen tüylere sahip olanlara, ışığa karşı hassas olan kişilere  lazer uygulanmaz.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Genelde Alexandrite, Diode ütüleme buz lazer epilasyon yapılan merkezlere fiyatlarda değişiklik göstermektedir. Kısa süreli işlemler ile oldukça başarılı işler çıkaran uzmanlar tarafından seçilen yöntem ve seansa göre de uygulanacak olan bölgeye göre fiyat uygulanmaktadır. Her güzellik merkezi ve hastanede fiyatlar seans başına göre belirlenir ve vücudun her iki tarafının toplamı için çıkarılır. Genel olarak güzellik merkezleri Lazer Epilasyon fiyatlarını Sağlık bakanlığı ve rekabet kurulu yasaları gereğince buradan paylaşmamayı tercih etmektedir.

Tüm vücut bölgesine uygulanacak olan lazer epilasyon tedavisi seans olarak 2 ayda bir olacak şekilde 4 ile 6 seans arasında tamamlanır Bu süre yüz bölgesinde ayda bir olacak şekilde 6 ile 12 seans olarak yapılmaktadır. Kişinin clt rengi, kıl kalınlığı ve yoğunluğu seansları etkiler ancak 8 seans sonunda kalıcı olarak tüylerden kurtulmak mümkündür.

Seans süresini tedaviyi uygulayacak olan uzman kişi karar verir ve seans sırasında çıkan tüylerin herhangi bir yöntem ile alınmaması tavsiye edilir. Seans sonrasında kontrol ve rötuş için gidilir ve gerekli kontroller yapılarak kişinin ömür boyu kalıcı olarak tüylerden kurtulması için tedavi süresi içinde yeniden bir seansa gerekli görülmesi halinde yeniden gidilir.

Tedavi öncesinde uzmanlar kişinin cilt tipine göre ve kıl tipine ve rengine göre uygulanacak olan yöntem belirler. En uygun olan yöntem belirlendikten sonra hangi cihaz ile tedavi yapılacaksa cihazın seçimi yapılır tedavi olacak kişiye kaç seansta istenmeyen tüylerde kurtulacağı hakkında genel bilgi verilir en uygun olan yönteme karar verildikten sonra kişiye özel olan lazer tipini seçmek gereklidir. Lazer tipi p uygulanan tedavinin başarısını doğrudan etkilediği için kişinin cilt rengine kıl yapısına en uygun olan uygulama tercih edilmelidir. Son zamanlarda konforu ile en çok tercih edilen yöntemler arasında yer alan buz lazerin fiyatları da oldukça makuldur. Bu yöntemle tedavi olmak isteyenler Buz lazer fiyatlarını uygulanacak olan bölgeye göre;

Kadınların sorun ettiği çeşitli bölgeler de bu yöntem oldukça etkilidir. Özellikle yüz bölgesi, koltuk altı, dudak üstü, kollar, tüm bacak, göbek, genital ve bikini bölgesindeki istenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok edilmesinde kullanılan epilasyon fiyatları da 2020 yılında en çok merak edilen konular arasındadır.

Lazer epilasyon tedavisi hastanelerde de güzellik merkezlerinde farklı yöntemler ve uygulamalar ile yapıldığından fiyatları da değişiklik göstermektedir. Her bölgeye göre değişen fiyat aralığı merkezlerin fiyat politikalarına göre değişmektedir. Açık tenliler için uygulanan Alexandrite, uygulanırken son teknoloji buz lazer de artık en çok tercih edilen tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkıyor.

Lazer genel olarak tam vücut seansı için nakit ve taksitli olarak yapıldığında fiyat yükselmekte ve bölgesel tedavilerde ne kadar seansa ihtiyaç varsa seans süresine göre ve cihaz tipine göre ücretleri farklılaşmaktadır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ