Devlet Memuruna Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Devlet Memuruna Faizsiz Kredi Veren Bankalar

 

Devlet memurları, birçok vatandaşımıza gore bankalardan daha ayrıcalıklı kredi paketlerini kullanabilmektedir. Her ay tertipli olarak maaş alıyor olmaları ve kendilerinin de devlet güvencesinde olmaları, bankalar tarafınca pozitif yönde bir durum olarak algılanmaktadır. Bundan dolayı da onlar için hazırlanan kredi paketlerinde uygun faiz oranları ve uzun vade süreleri karşımıza çıkmaktadır. Bu doğrultuda memura kredi veren bankalardan en büyük beklenti hiçbir şekilde faiz alınmaması olsa da, memurlar tarafınca beklenen bu durum sürekli için mümkün olmayacaktır. Yalnızca bazı bankalar, dönem dönem geliştirdikleri kredi paketlerinde, oldukça düşük tutarlar için faizsiz işlem sunmaktadır. Bu da memurlarımızın ihtiyaçlarının yarısını bile karşılayacak miktar olmamaktadır.

Memura kredi kapsamında diğeri hizmetleri değerlendirecek olursak; birçok bankanın uygun faiz oranları ile gerekseme kredisi sunduğunu görebiliriz. Burada memurlar için en uygun koşulları sunan bankaları şu şekilde sıralamamız mümkündür.

  • Denizbank
  • Güvence bankası
  • ING Bank

Denizbank Devlet Memurlarına İhtiyaç Kredisi

Denizbank, memura kredi sunan ve gerekseme kredisi alanında avantajlı hizmetleri ile tanıdığımız bankaların başlangıcında gelmektedir. Memurlara hususi hazırlanan bu kredi paketinde, 48 aya kadar uzayan vade süreleri bulunurken, %1,28’lik faiz oranı da karşımıza çıkmaktadır. Limit mevzusunda gerekseme kredilerinde belirlenen üst limit olarak karşımıza çıkan 50 bin lira, memurlara yönelik hazırlanan kredi paketinde gene aynı şekilde belirtilmiştir.

Denizbank’ın memurlara yönelik hazırladığı bu kredi paketine başvurular direkt banka şubelerinden kabul edilmektedir. Fakat, müracaat meydana getirecek olan kişilerin, nüfus cüzdanlarının aslı ve gelir belgelerini kesinlikle yanlarında bulundurmaları gerekecektir. Yazılı bir halde müracaat yapacağınız banka şubesinden, aynı gün içinde sizin için hazırlanan gerekseme kredisi için müracaat sonucunuzu da öğrenebileceksiniz. Bu bilgilere ek olarak, her ay tertipli olarak yatan maaşınızı Denizbank üstünden alıyorsanız, hiçbir şekilde gelir belgenizi yanınıza almadan da bankaya başvuruda bulunabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Güvence Bankası Devlet Memurları İçin Kredi

Güvence Bankası’nın hazırladığı işgören kredisi paketinde, gerekseme kredisi kapsamında 50 bin liraya kadar finansman katkısı sağlanmaktadır. Bankanın hazırladığı bu kredi paketinde, 50 bin liraya kadar yapılacak kredi başvuruları için %0,88 faiz oranı sunulmaktadır. Maaş bordroları ve kimlikleri ile birlikte Güvence Bankası’na başvuracak olan memurlardan, herhangi bir kamu kruum belgesi de talep edilmemektedir.

ING Bank Devlet Memuru Kredisi

Yalnızca devlet memurlarının faydalanması için ING Bank tarafınca hazırlanan gerekseme kredisi paketinde, %1,39 faiz oranı, 48 ay vade süresi ve düşük kredi tahsis tutarı karşımıza çıkmaktadır. Her kredi paketinde uygulanan kredi tahsis tutarı, memura kredi kapsamında yalnızca onaylanan kredi iktarının %0,5’i olacak şekilde düzenlenmiştir. Bu şartlar ile 50 bin lira üst limite kadar kredi başvuruları yapılabilmektedir.

Devlet Memuruna Kolay Kredi Veren Bankalar

İlk etapta da söylediğimiz şeklinde, devlet memurlarının bankalardan alacakları krediler, diğeri banka müşterilerine oranla daha kolay sunulmaktadır. Fakat, ilk kez işgören olanların ya da daha uygun koşullarda ve süratli bir halde kredi alacak olan memurların bilmesi gereksinim duyulan bazı durumlar vardır. Bunlardan ilki, yeni işgören olan kişilerin, yapacakları kredi başvurusu için en uygun zamandan yanadır. Eğer ilk kez kredi başvurusunda bulunulacaksa ve kişilerin işgören olmalarının üstünden oldukca bir zaman geçmemişse, telaşlı olmamaları gerekmektedir. Minimum 3 aylık tertipli maaş alınmasının arkasından bankaya yapılacak müracaat sonrasında, kredi başvurunuza onay almanız daha da kolaylaşacaktır.

Memura kredi sunan bankalar, kişilere direkt devlet memuru oldukları için kredi vermeyecek, onların aylık gelirleri ve kredi haber alma raporlarını da dikkate alacaktır. Kredi haber alma raporu, tamamımız tarafınca malum kredi notu ve kredi sicili işlemlerinin sonucunu ifade etmektedir. Eğer daha ilkin bu iki durumdan yana bir problem yaşanmamışsa, kredinizin onaylanmaması için herhangi bir durum da söz mevzusu olmayacaktır.

Son olarak, hangi durumlarda süratli kredi işlemlerinin yapıldığına bakacaksak, iki durum ortaya çıkacaktır. Bunlardan ilki, kredinin süratli bir halde sunulması için, maaş alınan bankaya başvurulmasıdır. Bu bankada işlemleriniz oldukça süratli ilerleyecektir. Diğeri ise, bankaların kişilere hususi hazırladıkları kredi paketleridir. Kimi zaman SMS ya da E-Mail yolu ile kişilere bildirilen bu kredilerde, bir fazlaca zaman belge şartı aranmamaktadır.Faiz oranı mevzusunda da düşük değerler bulunan bu kredi paketleri için, tek bir sms ile başvuruların kabul edildiğinden dolayı, zaman kaybından da uzak kalacaksınız.