ParaVeYatırım.Com
Devlet Memuruna Faizsiz Kredi Veren Bankalar
Yazar: - 24 Haziran 2020
13
0

Devlet Memuruna Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Devlet Memurlarina Faizsiz Kredi 1 Devlet Memuruna Faizsiz Kredi Veren Bankalar

 

Devlet memurları, birçok vatandaşımıza göre bankalardan daha ayrıcalıklı kredi paketlerini kullanabilmektedir. Her ay düzenli olarak maaş alıyor olmaları ve kendilerinin de devlet güvencesinde olmaları, bankalar tarafından olumlu bir durum olarak algılanmaktadır. Bundan dolayı da onlar için hazırlanan kredi paketlerinde uygun faiz oranları ve uzun vade süreleri karşımıza çıkmaktadır. Bu doğrultuda memura kredi veren bankalardan en büyük beklenti hiçbir şekilde faiz alınmaması olsa da, memurlar tarafından beklenen bu durum her zaman için mümkün olmayacaktır. Yalnızca bazı bankalar, dönem dönem geliştirdikleri kredi paketlerinde, oldukça düşük tutarlar için faizsiz işlem sunmaktadır. Bu da memurlarımızın ihtiyaçlarının yarısını bile karşılayacak miktar olmamaktadır.

Memura kredi kapsamında diğer hizmetleri değerlendirecek olursak; birçok bankanın uygun faiz oranları ile ihtiyaç kredisi sunduğunu görebiliriz. Burada memurlar için en uygun koşulları sunan bankaları şu şekilde sıralamamız mümkündür.

  • Denizbank
  • Garanti bankası
  • ING Bank

Denizbank Devlet Memurlarına İhtiyaç Kredisi

Denizbank, memura kredi sunan ve ihtiyaç kredisi alanında avantajlı hizmetleri ile tanıdığımız bankaların başında gelmektedir. Memurlara özel hazırlanan bu kredi paketinde, 48 aya kadar uzayan vade süreleri bulunurken, %1,28’lik faiz oranı da karşımıza çıkmaktadır. Limit konusunda ihtiyaç kredilerinde belirlenen üst limit olarak karşımıza çıkan 50 bin lira, memurlara yönelik hazırlanan kredi paketinde yine aynı şekilde belirtilmiştir.

Denizbank’ın memurlara yönelik hazırladığı bu kredi paketine başvurular doğrudan banka şubelerinden kabul edilmektedir. Fakat, başvuru yapacak olan kişilerin, nüfus cüzdanlarının aslı ve gelir belgelerini kesinlikle yanlarında bulundurmaları gerekecektir. Yazılı bir şekilde başvuru yapacağınız banka şubesinden, aynı gün içerisinde sizin için hazırlanan ihtiyaç kredisi için başvuru sonucunuzu da öğrenebileceksiniz. Bu bilgilere ek olarak, her ay düzenli olarak yatan maaşınızı Denizbank üzerinden alıyorsanız, hiçbir şekilde gelir belgenizi yanınıza almadan da bankaya başvuruda bulunabilirsiniz.

 

Devlet Memurlarina Faizsiz Kredi 2 Devlet Memuruna Faizsiz Kredi Veren Bankalar

 

 

 

 

Garanti Bankası Devlet Memurları İçin Kredi

Garanti Bankası’nın hazırladığı memur kredisi paketinde, ihtiyaç kredisi kapsamında 50 bin liraya kadar finansman katkısı sağlanmaktadır. Bankanın hazırladığı bu kredi paketinde, 50 bin liraya kadar yapılacak kredi başvuruları için %0,88 faiz oranı sunulmaktadır. Maaş bordroları ve kimlikleri ile birlikte Garanti Bankası’na başvuracak olan memurlardan, herhangi bir kamu kruum belgesi de talep edilmemektedir.

ING Bank Devlet Memuru Kredisi

Yalnızca devlet memurlarının faydalanması için ING Bank tarafından hazırlanan ihtiyaç kredisi paketinde, %1,39 faiz oranı, 48 ay vade süresi ve düşük kredi tahsis ücreti karşımıza çıkmaktadır. Her kredi paketinde uygulanan kredi tahsis ücreti, memura kredi kapsamında yalnızca onaylanan kredi iktarının %0,5’i olacak şekilde düzenlenmiştir. Bu şartlar ile 50 bin lira üst limite kadar kredi başvuruları yapılabilmektedir.

Devlet Memuruna Kolay Kredi Veren Bankalar

İlk etapta da söylediğimiz gibi, devlet memurlarının bankalardan alacakları krediler, diğer banka müşterilerine oranla daha kolay sunulmaktadır. Fakat, ilk kez memur olanların ya da daha uygun koşullarda ve hızlı bir şekilde kredi alacak olan memurların bilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bunlardan ilki, yeni memur olan kişilerin, yapacakları kredi başvurusu için en uygun zamandan yanadır. Eğer ilk defa kredi başvurusunda bulunulacaksa ve kişilerin memur olmalarının üzerinden çok bir zaman geçmemişse, aceleci olmamaları gerekmektedir. En az 3 aylık düzenli maaş alınmasının ardından bankaya yapılacak başvuru sonrasında, kredi başvurunuza onay almanız daha da kolaylaşacaktır.

Memura kredi sunan bankalar, kişilere doğrudan devlet memuru oldukları için kredi vermeyecek, onların aylık gelirleri ve kredi istihbarat raporlarını da dikkate alacaktır. Kredi istihbarat raporu, herkes tarafından bilinen kredi notu ve kredi sicili işlemlerinin sonucunu ifade etmektedir. Eğer daha önce bu iki durumdan yana bir problem yaşanmamışsa, kredinizin onaylanmaması için herhangi bir durum da söz konusu olmayacaktır.

Son olarak, hangi durumlarda hızlı kredi işlemlerinin yapıldığına bakacaksak, iki durum ortaya çıkacaktır. Bunlardan ilki, kredinin hızlı bir şekilde sunulması için, maaş alınan bankaya başvurulmasıdır. Bu bankada işlemleriniz oldukça hızlı ilerleyecektir. Diğeri ise, bankaların kişilere özel hazırladıkları kredi paketleridir. Zaman zaman SMS ya da E-Mail yolu ile kişilere bildirilen bu kredilerde, çoğu zaman belge şartı aranmamaktadır.Faiz oranı konusunda da düşük değerler bulunan bu kredi paketleri için, tek bir sms ile başvuruların kabul edildiğinden dolayı, zaman kaybından da uzak kalacaksınız.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ