Devlet Destekli Tavuk Çiftliği Kredisi 2020

Tavuk Ciftligi1 Devlet Destekli Tavuk Çiftliği Kredisi 2020

Prefabrik Tavuk Çiftliği Kurulumu Devlet Desteği
Koyun ve inek yetiştiriciliğine bakılırsa oldukça değişik bir alan olan kanatlı yetiştiriciliği, işini hakkı ile meydana getiren yatırımcıyı, büyükbaş ya da küçükbaş sektörüne bakılırsa, oldukça daha kısa sürede zengin edebilecek bir yatırım türüdür. Tavuk çiftliği oluşturmak, başlı başına özveri isteyen bir iş bulunduğundan, ihmale ve kararsızlığa yer vermemektedir. Eğer yumurta ya da beyaz et satarak para kazanmak şeklinde bir hedefiniz var ise, paradan evvelce bu işi gerçekleştirmek mevzusu ile ilgili ciddiyetiniz önem taşımaktadır. Paranız olmasa da, hayvancılık kredisi veren bankalar ve Ziraat ve Hayvancılık pazarında destek veren Kamu Kuruluşlarından destek alarak işiniz kurabilirsiniz. Bu içeriğimiz de siz kıymetli okuyucularımıza finans kuruluşlarından hayvan kredisi çekerek Devlet Destekli Prefabrik Tavuk Çiftliği Kurulumu ile ilgili bulgular anlatacağız.

Tavuk Çiftliği Kurulumu Iyi mi Yapılır?
Oluşturmak istediğiniz tavuk çiftliği tamamiyle sizin yatırımınıza bağlıdır. Yumurta ya da beyaz et üretimi amacıyla gerçekleştireceğiniz tercihle eş güdümlü hayvan adedi ile kısa ve uzun solukta hedeflerinize bakılırsa bir çiftlik kurmalısınız. Amacınız 300-500 tane tavuk besleyerek, ek gelir elde etmek ise, ustalaşmış prefabrik tavuk çiftliği kurmanız gerekmez. Bu şekilde bir tavuk çiftliğini bankadan 20 bin lira hayvancılık kredisi çekerek kurabilirsiniz fakat amacınız 20.000 yarka tespit edilen büyük bir çiftlik oluşturmak ise, asla sermayeniz yok ise banka kredisi ile bu projeyi gerçekleştiremeyebilirsiniz. Günümüzde kurulan tavuk çiftlikleri 3 tiptir. Bunlardan prefabrik, çadır seçimi ve ev seçimi konteyner tavuk çiftlikleridir. Eskiden bulunmuş olduğu şeklinde, 50 metreye 15 metre büyüklüğünde bir bina inşa etmek çokta mantıklı değildir. Şu sebeple betonarme bir bina amacıyla sermayeniz yetmeyeceği şeklinde, hayvan kredisi ile de karşılayamazsınız.

Tavuk Ciftligi Devlet Destekli Tavuk Çiftliği Kredisi 2020

Prefabrik Çiftlik Oluşturmak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Ihtiyaç duyulan Hususlar;

  • Prefabriğin büyüklüğü ve sarfedilen malzemenin kalitesi,
  • Prefabriğin iç ve dış yalıtım oranı ile izolasyonu,
  • Kullanılan pencere sayısı ve pencerelerde ki camın kalitesi,
  • İç dizaynda holluklar, yumurtalıklar, suluk ve yem sistemleri,
  • En önemli konulardan biri de, çiftliği oluşturmak istediğiniz bölgenin mevsimine bakılırsa, ısıtma sistemi kurulup kurulmayacağıdır.
  • Sektöre karar vermediyseniz, küçükbaş hayvancılık gerçekleştirmek isteyenlere verdiği koyun kredisi ve avantajlarını inceleyebilirsiniz.
  • Gene tavuk çiftlik kurulumu amacıyla hayvan kredisi çekmeden evvelce yapılması ihtiyaç duyulan en önemli husus, arazinin teminidir. Eğer adınıza kayıtlı tavuk çiftliği kuracağınız bir araziniz var ise bile, İl hususi idaresine bir dilekçe ile başvurarak, tavuk çiftliği oluşturmak dilediğinizi ve bu çiftliğin kurulumu amacıyla arazinin ideal olup olmadığını öğrenmeniz gerekmektedir.

Tavuk Ciftligi1 Devlet Destekli Tavuk Çiftliği Kredisi 2020

Müracaat peşinden İl Hususi İdaresi tarafınca, tavuk çiftlik oluşturmak istediğiniz arazi denetlenecek ve tavuk çiftliği kurulumu amacıyla meşru şartları taşıyıp taşımadığı incelenecektir. Dikkat edilecek hususlar ise, adınıza kayıt hali ya da kira sözleşmesi, meskun mahal olup olmadığı, en yakın yerleşim merkezine mesafesi, çiftliğin elektrik ve su şebekesinin olup olmadığı ve bu alana kaç tavuk kapasiteli çiftlik kurulabileceği şeklinde hususlardır. Başvurular peşinden Orman Müdürlüğü, Devlet Su İşleri, Tapu ve Kadastro Müdürlüğü, TEDAŞ şeklinde kuruluşlar ile de görüşmeniz gerekebilir. Gene meşru prosedürlere takılmamak amacıyla, internetten okuduğunuz bulgular ile sınırı olan kalmayıp, projeniz amacıyla ikamet ettiğiniz yerde ki Ziraat ve Orman Bakanlığına ve Belediye Başkanlığınıza müracaat ederek, yapmanız lüzumlu olanlar ve güncel bağışlama ve teşvikler ile ilgili data almalısınız. Yasal prosedürler ile bu kadar uğraşmak istemezseniz, tüm evrakları tam olan ve satışa yayılan bir tavuk çiftliğini satın alabilirsiniz. Ya da, ustalaşmış olarak bu işi meydana getiren, tüm meşru prosedürleri sizin yerinize halledecek, hayvan kredi başvuruı meydana getirecek, eksper bir firmadan tavsiye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir