CVC Kodu Nedir?

Kredi kartlarının arka yüzlerinde üç haneli rakam olarak bulunan CVC kodu ile alakalı olarak birkaç bilgi sunalım istiyoruz. Kredi kartlarında güvenlik, çok çok önemlidir. Özellikle günümüzde internet alışverişi kavramının ortaya çıkması ile birlikte kredi kartlarında daha önemli hale geldi. Güvenlik seçenekleri anlamında en ideal imkanlardan birisi olarak da dikkat çekiyor diyebiliriz. CVC sisteminin dünya genelinde…


CVC Kodu Nedir?

Kredi kartlarının arka yüzlerinde üç haneli rakam olarak bulunan CVC kodu ile alakalı olarak birkaç bilgi sunalım istiyoruz. Kredi kartlarında güvenlik, çok çok önemlidir. Özellikle günümüzde internet alışverişi kavramının ortaya çıkması ile birlikte kredi kartlarında daha önemli hale geldi. Güvenlik seçenekleri anlamında en ideal imkanlardan birisi olarak da dikkat çekiyor diyebiliriz.

CVC sisteminin dünya genelinde kullanılan bir sistem olduğunu net olarak söyleyelim. Dolayısı ile sizlere bu sistem ile alakalı hemen bilgiler sunma yoluna gideceğiz.

CVC Kodu Nedir?

CVC, kart doğrulama kodu olarak bilinir ve her kredi kartının kendine has olarak verilen güvenlik kod parçasıdır.

İnternet üzerinden yapacağınız alışverişlerde özellikle güvenlik sistemi olarak CVC olmazsa olmazlardan birisidir. Kredi kartlarının ardında genel olarak CVV kodu da bulunur. Ancak CVC kodu belirgin şekilde yazar ve genellikle 3 haneli rakamdır. Kredi kartının kullanımı için olmazsa olmazlardan birisidir.

Bu kod sayesinde tüm işlemlerinizde güvence altında olursunuz. İnternet ödemelerinizde bilhassa bu kod olmadan hiçbir işlem yapamazsınız. Dolayısı ile zaman içerisinde kartınızdan silinmesi durumunda bankadan yeniletmekte fayda vardır.

CVC, hem kredi kartı hem de bankamatik kartları üzerinde bulunan bir doğrulama kodudur. Dolayısı ile her kartta olmazsa olmazlardan birisidir.

Nakit Avans Nedir?
FB Bonus Kredi Kartı Nedir? Avantajları Nelerdir?

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap