Cumhurbaşkanı Müjdeyi Verdi Emekli ne kadar alacak?

Cumhurbaşkanı Müjdeyi Verdi Emekli ne kadar alacak?Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamış olduğu emekli ikramiyeleriyle ilgili güzel haberler gelmeye devam ediyor. SSK, SGK, Bağ-Kur emeklileri ve memurlara 1100 TL yılbaşı ikramiyesi var mı? Her emekli ne kadar alacak? SSK ve Bağ-Kur emeklileri yılbaşında üstün dereceli ikramiye alıyor. İşte detaylar…
Emekli vatandaşlara devlet destekli nakit ödemeler yapılmaktadır. Emekli vatandaşlar, bankaların verdiği promosyonların yanı sıra devletin verdiği emekli promosyonları da gündemde. Emekli vatandaşlar, devlet tarafınca verilen terfilere ikramiye denir.Daha ilkin Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı’nda 1000 TL ödeme alan emekliler, pandemi döneminde 1100 TL ödeme aldı. Pandemi döneminde problem yaşayan emekli vatandaşlar için başlatılan yılbaşı ikramiyesi ile ilgili detaylar netleşmeye başladı.Emekli vatandaşlar, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı’nda aldıkları 1100 TL’lik ikramiyeyi yılbaşında almak istiyor. Emeklilere yılbaşı ikramiyesi olarak verilecek 1100 TL bu ay belirlenecek. Fotoğraf gazetede yayınlanırsa, meclis tarafınca onaylanırsa herhangi bir başvuruya gerek kalmaksızın maaşın alındığı gün hesaplara 1100 lira Noel ikramiyesi yatırılacaktır.EMEKLİLERE NE KADAR YENİ YIL BONUSU VERİLECEK?2021’in sonu yavaş yavaş yaklaşırken, emekliler Noel ikramiyesi alıp almayacaklarını merak etmeye başlıyor. Yılbaşı ikramiyelerinin onaylanması halinde devlet tarafınca emekli maaşının alındığı banka hesabına 1100 TL ikramiye yatırılacaktır.
Meclis tarafınca sunulacak bu tavsiye ile 1100 TL’lik bir ödeme talep edilmesi halinde bu para devlet tarafınca herhangi bir başvuruya gerek kalmaksızın emeklilik hesabına aktarılacak ve çekim yılbaşından ilkin yapılacaktır.Emeklilere yılbaşı ikramiyesi verilmesi mevzusunun Meclis’ten geçmemesi durumunda kamu bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ın avantajlı kampanyaları, emeklilere yılbaşında nakit imkanı sağlayacak.Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’tan alınacak emekli maaşı üstünden 10 bin TL’ye varan 36 ay vadeli düşük faizli kredinin ilk taksitinde ödeme yapılabilmesi için kampanyaya müracaat yapılabilecek. 6 ay sonrasında yapılmıştır. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank 36 ay vadeli 10 bin TL kredinin yanı sıra emekli maaşını kendi bankasına taşıyan emeklilere 750 TL’ye varan Emekli promosyonu ile 5 bin TL’ye varan ikramiye sunuluyor.OKU  E-devlet 1100 TL yardım faz-3 başvuruları alınmaya başladı!