ParaVeYatırım.Com
Covid-19’da Yeni Vaka Sayısı Ve Önlemler Açıklandı!
Yazar: - 27 Mayıs 2020
8
0

Covid-19’da Yeni Vaka Sayısı Ve Önlemler Açıklandı!

Son dönemde yaşanan pandemi döneminde, Covid-19 vaka sayısı gün gün açıklanmaya devam ediyor. Sağlık haberleri üzerinden yayınalan yeni vaka sayıları, Mayıs ayı itibariye düşüşe geçiyor. Sağlık bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı son veriler neler ve bilim kurulu üzerinden yapılacak yeni düzenlemeler hangi illeri etkileyecek haber365 üzerinden takip edebilirsiniz.

Covid-19 Son Vakaların İllere Göre Artışı!

Türkiye günlük vaka tablosu üzerinden açıklanan yeni Covid-19 verileri, ilk olarak İstanbul ve daha sonra Ankara üzerinden artış gösteriyor. Yayınlanan sağlık videoları üzerinden gün gün Covid-19’dan nasıl korunulacağı ve dikkat edilmesi gereken noktalar belirtilirken, yasakların etkili olmasıyla birlikte yeniden vaka sayısının yükselişe geçmesi de endişe veriyor.

Son tabloda, Balıkesir 106, İzmir 1.105 ve Ankara 860 bununlar birlikte Konya’da vaka sayısının epeyi yüksek olduğu görülüyor. Konya’da 601 vaka sayoso mevcutken günlük ölüm sayısı ise 27. Bu durumda düşüş hızının korunması ve yeni vakaların görülmemesi için yeni önlemler alınması gerektiğini vurgulayan sağlık bakanlığı, gelişmeler hakkında vatandaşı bilgilendiriyor.

Koronavirüs Erkekleri Daha Çok Etkiliyor!

Kadınların ve erkeklerin metobolizma hızına ve yaş oranına göre salgının bulaşma hızını değerlendiren dünya sağlık örgütü, son araştırmalar sonucunda erkeklerin virüsten daha çabuk etkilendiği üzerine çalışmalarına devame ediyor. Kadın haberleri bu dönemde genel olarak, koronavirüsün etkilerinin kadınları nasıl etkilediği ve erkeklerin ölüm oranının yüzde 2,8 olması üzerine tartışmalarla gündeme dahil oluyor. Bu dönemde yapılan incelemeler sonucu kadınların 1.7 oranında virüs nedeniyle öldüğü tespit edilse de bunun nedeninin bağışıklık sistemiyle orantılı olduğuna da değiniliyor. Türkiye’de sağlık haberleri ve açıklamaları üzerinden henüz net bir bildiri yayınlanmasa da, ölüm oranına değil salgının ilerleme oranına dikkat etmenin çok daha faydalı olacağı açıklanıyor.

Türkiye’de Sağlık Gündeminde Son Gelişmeler

İstanbul’un pandemi dönemini ağır atlattığı bu dönemde, özellikle kısıtlamaların İstanbul’da ihlal edilmesinin tehlikesi de gündemde. Covid 19 salgınıyla mücadele etaplarında, öncelikle İstanbul sağlık ve salgın ilerlemesi üzerine son gelişmeler gün gün soyal medya üzerinden açıklanmaya devam ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ