Chip & PIN
Chip & PIN

ATM sistemlerinden birisi olarak dikkat çeken Chip & PIN hakkında merak ettiklerinizi en ince ayrıntısına kadar sunacağız. Günümüzde kart sistemleri çok ciddi anlamda farklılaşmaya başladı. ATM sistemleri de ciddi anlamda farklılık yaratıyor demek yanlış olmaz. Öyle ki zaman içerisinde hırsızlık oranını azaltmak için çeşitli adımlar atıldı.

Bu sistem, günümüzde en ideal güvenlik yöntemlerinden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Ancak ne olduğu hakkında fikri olmayanlar için bilgi sunacağız.

Chip & PIN Nedir?

Chip&PIN, günümüzde kredi kartları üzerindeki çipleri benzersiz olarak okuyan yeni nesil bir ödeme ve kart yönetim sistemidir.

Bu sistemi ATM’lerin üzerinde de görebilme şansına sahipsiniz. Günümüz modern sistemleri sayesinde özellikle kredi kartlarının güvenlik önlemleri ciddi oranda alındı. Çip ve pin sistemi de bunlardan birisi olarak dikkat çekiyor. Birçok banka, kart şifresini onaylamanız için dahi bu sistemi kullanma yoluna gider.

Yapı Kredi, özellikle bu sistemi güvenlik amacı ile her yönden kullanan bir şirket olarak dikkat çekiyor. Dolayısı ile elimizden geldiğince sitemizde en yeni sistemleri sizlere sunma yoluna gidiyoruz. Bu bankacılık birimi ile birlikte güvenlik çok daha sağlam hale geliyor. Kartınız benzersiz olarak kullanılıyor ve bilgileri asla çalınamaz hale geliyor. Geliştiricileri tarafından en güvenilir sistem olarak da benimseniyor.

Tabi ki kırılma ihtimali yine de var ancak çok uğraşılması gereken bir sistem olduğundan dolayı caydırıcı etkisi de bir o kadar fazla.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir