Chip & PIN Nedir?

ATM sistemlerinden birisi olarak dikkat çeken Chip & PIN hakkında merak ettiklerinizi en ince ayrıntısına kadar sunacağız. Günümüzde kart sistemleri oldukça ciddi anlamda farklılaşmaya başladı. ATM sistemleri de ciddi anlamda farklılık yaratıyor demek yanlış olmaz. Öyleki ki süre içinde hırsızlık oranını azaltmak için çeşitli adımlar atıldı.

Bu sistem, günümüzde en ideal güvenlik şekillerinden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Bir tek ne olduğu hakkında fikri olmayanlar için informasyon sunacağız.

Chip & PIN Nedir?

Chip&PIN, günümüzde kredi kartları üstündeki çipleri benzersiz olarak okuyan yeni nesil bir ödeme ve kart yönetim sistemidir.

Bu sistemi ATM’lerin üstünde de görebilme şansına sahipsiniz. Günümüz çağdaş sistemleri yardımıyla bilhassa kredi kartlarının güvenlik önlemleri ciddi oranda alındı. Çip ve pin sistemi de bunlardan birisi olarak dikkat çekiyor. Birçok banka, kart şifresini onaylamanız için dahi bu sistemi kullanma yoluna gider.

Yapı Kredi, bilhassa bu sistemi güvenlik amacı ile her yönden kullanan bir şirket olarak dikkat çekiyor. Dolayısı ile elimizden geldiğince sitemizde en yeni sistemleri sizlere sunma yoluna gidiyoruz. Bu bankacılık birimi ile beraber güvenlik oldukça daha sağlam hale geliyor. Kartınız benzersiz olarak izmit escırt kullanılıyor ve detayları asla çalınamaz hale geliyor. Geliştiricileri tarafınca en güvenilir sistem olarak da benimseniyor.

Naturel olarak ki kırılma ihtimali gene de var yalnız oldukça uğraşılması gereksinim duyulan bir sistem olduğundan dolayı caydırıcı tesiri de bir o denli fazla.