Çalışan öğrenci Kredi Alabilir Mi?

Kredi çekmek isteyen kişileri bankalar, gelir düzeylerine gore ve banka geçmişlerine gore değerlendirir. Öğrencilerin birçoğu çalışmadığı yada part-time sigortasız işlerde çalmış olduğu ve gelir belgesi bulunmadığı için bankalardan kredi çekmesi zor olsa gerek. Yalnız sigortalı olarak bir işte çalışan öğrencilerin kredi çekmesi daha kolay olacaktır.

Eğer sigortalı olarak 2 – 3 aydır bir işyerinde çalışan öğrenciyseniz banka sizi bir tek emek harcama durumunuza gore değerlendirmektedir. İhtiyaç, konut ve taşıt kredilerinde bankaların öğrencilere hususi elde etmiş olduğu kredi çekme imkanları bulunmamaktadır. Bu yüzden talebe olmanız banka için kredi çekmenize bir engel değil. Gelir belgesi sunabiliyorsanız belli oranda kredi çekmenize pozitif cevap alabilirsiniz. Bir diğeri taraftan ipotek gösterebileceğiniz kendi adınıza bir mülkünüz bulunuyorsa bunu da belgeleyerek bankalardan kullanabileceğiniz kredi oranını yükseltebilirsiniz.

Talebe olarak sigortalı çalışıyorsanız gereksinim kredisi başvurusunu gelir belgesiz kredi başvurusu yapmanızı elde eden anında kredi başvurularından yapabilirsiniz. Çalışmayan öğrencilere gore çalışan öğrencilerin kredi çekebilme şansı daha da yükselmektedir. Böylece kredi kullanacak öğrenciler gelirlerini belgelediklerinde bankalardan kredi kullanabilirler.