Kredi çekmek isteyen kişileri bankalar, gelir düzeylerine göre ve banka geçmişlerine göre değerlendirir. Öğrencilerin birçoğu çalışmadığı veya part-time sigortasız işlerde çalıştığı ve gelir belgesi bulunmadığı için bankalardan kredi çekmesi zordur. Ancak sigortalı olarak bir işte çalışan öğrencilerin kredi çekmesi daha kolay olacaktır.

Eğer sigortalı olarak 2 – 3 aydır bir işyerinde çalışan öğrenciyseniz banka sizi sadece çalışma durumunuza göre değerlendirmektedir. İhtiyaç, konut ve taşıt kredilerinde bankaların öğrencilere özel sağladığı kredi çekme imkanları bulunmamaktadır. Bu nedenle öğrenci olmanız banka için kredi çekmenize bir engel değil. Gelir belgesi sunabiliyorsanız belli oranda kredi çekmenize olumlu yanıt alabilirsiniz. Bir diğer yandan ipotek gösterebileceğiniz kendi adınıza bir mülkünüz bulunuyorsa bunu da belgeleyerek bankalardan kullanabileceğiniz kredi oranını yükseltebilirsiniz.

Öğrenci olarak sigortalı çalışıyorsanız ihtiyaç kredisi başvurusunu gelir belgesiz kredi başvurusu yapmanızı sağlayan anında kredi başvurularından yapabilirsiniz. Çalışmayan öğrencilere göre çalışan öğrencilerin kredi çekebilme şansı daha da yükselmektedir. Böylece kredi kullanacak öğrenciler gelirlerini belgelediklerinde bankalardan kredi kullanabilirler.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir