Burgan Bankası Güvenilir Mi?

Burgan Bank Logo Burgan Bankası Güvenilir Mi?

Burgan Bankası Güvenilir Mi?

Burgan Bank ismiyle tanınan banka hemen hemen oldukça yeni bir oluşum olup faaliyetlerine 2012 senesinde adım atmıştır. Sadece firmanın kökleri oldukça daha eskilere dayanmaktadır. 1989 senesinde Türkiye’de kurulup etkinlik göstermeye başlamış olan Tekfenbank vakit içinde isim değiştirip Burgan Bank olmuştur. Bankanın direkt değişimi Burgan adını alması ile olmamıştır.

Davet merkezi (0 850 222 8 222)

 

Burganbank Sahibi Kimdir

Bu durum, öteki bankalarda da karşımıza çıkacak güçlü örneklerden birisi. Güvence Bankası’nın BBVA’ya satılması yada Finansbank’ın QNB Finansbank olarak anılmaya başlaması şeklinde bir satış işlemidir. Aslına bakarsanız eskiden bu yana sektör içinde oluşları da, ne kadar kıymetli bir satış bulunduğunu, orta doğunun lideri tarafınca satın alınmasını açıklar özellikte.

İsterseniz banka şubelerine giderek direkt hesabınızı da açabilirsiniz. Haricinde yapacağınız işlemler eğer krediniz onaylanırsa devam ettirilebilir.

Fazlaca sık reklam icra eden bir banka olmadığı için adını ilk kez duyuyor olabilirsiniz. Fakat hizmetleri olarak değerlendirildiğinde herhangi bir farklılık olmadan, tıpkı aynı öteki bankalar şeklinde hizmet veren köklü bankalardan birisi. Aslına bakarsanız eskilerden beri hizmet veriyor oluşu da tüm bu tezlerimizi destek sunar özellikte.

Burgan Bank Güvenli Mi?

Burgan Bank da bir oldukça dijital ortamdan müşterilerine hizmet veren bankalardan birisi. Isterseniz davet merkezi, isterseniz net bankacılığı, müşterisi değilseniz de internet sayfaları üstünden tüm işlemleri tek tık ile halledebilirsiniz. Burgan Bank ile kredi yada kart başvurusu yapabilmek için kullanabileceğiniz kanallardan bazıları şunlardır;

Burgan Bank ile daha ilkin çalışmadıysanız, ilk olarak herhangi bir şubesine giderek hesap açmanız gerekecek. Daha sonrasında isterseniz kredi, isterseniz p kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Aslen, bir bankadan kredi başvurusu yapabilmek için illa bankanın müşterisi olmanıza gerek yok. Alan kişi olmadan da kimliğiniz ile internetten yada şubelerden rahatça müracaat yapabiliyorsunuz.

 

Burgan Bank’ın sahibi olan Burgan Grup bir tek Türkiye pazarında değil, Bank of Baghdad adıyla Irak’Id; Gulf Bank Algeria adıyla Cezayir’de ve Tunis International Bank adıyla Tunus’ta da ana paydaş konumundadır. Bu da Burgan Bank’ın güvenilirliğinin bir başka teminatıdır. Şu anda Türkiye’de 35 şubesi bulunan Burgan Bank bünyesinde ek olarak 1004 personel iş yapmaktadır. Bankanın Türkiye genel müdürlüğü İstanbul Sarıyer’dedir.

 

Türkiye’de banka denilince ilk akla gelenler içinde olmasa da, Burgan Bank aslen en büyük finans kuruluşlarından biri. İsmi itibariyle oldukça yeni bir banka olduğu malum kurumun esasen geçmişi oldukça daha eskilere dayanıyor. Süre içinde tekelleşen ve holdingleşen banka, bir tek adını duyurmakla kalmayıp bununla birlikte da en iyi bankalar arasına girmiştir. Eski adı Tekfenbank olan bankanın geçmişini hatırlayanlar olabilir. Bu yazıda Burgan Bank güvenilir mi tarzındaki sorularına yanıt arayacağız.

 

Burgan Grup 2012 senesinde Eurobank Tekfen’in percent 99,26 hisse senedini satın almıştır. Bankanın adı p lüzumlu yasal süreç tamamlandıktan sonrasında 28 Ocak 2013’te Burgan Bank Anonim Şirketi olarak değiştirilmiştir. Türkiye’de yeni bir banka olmasına karşın Ortadağu’da önder finans kuruluşları arasındadır. Enerjisini Kuveyt’in kuvvetli sermayesinden alan bankada ana hissedarın sağlam ekonomik durumu dikkat çekicidir. Ek olarak banka Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafınca da denetlenmektedir.

 

Ilkin Eurobank ile ortaklık kuran banka 2008 senesinde Eurobank Tekfen adını almıştır. Bir süre bu isimle faaliyetlerine devam etmiştir. 2012 senesinde ise Kuveyt kökenli bir banka olan Burgan Bank’a satılınca tamamen isim değişikliğine gidilmiştir. Burgan Bank Türkiye haricinde Şimal Afrika ülkeleri, Ortadoğu ülkeleri ve Kuveyt’te p etkinlik göstermektedir. Bankanın internasyonal alanda etkinlik göstermesi ve dünya genelinde oldukça sayıda şubesi bulunması güvenilirliğini doğrulamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir