Borsada Keriz Silkeleme Nedir? Iyi mi Yapılır?

Borsada Keriz Silkeleme

Bugün sizlere birazcık argo bir tabir şeklinde görünse de piyasalarda kullanılan borsada keriz silkeleme işlemi hakkında data vereceğiz. Aslına bakarsak tam olarak ne anlama geldiğini net bir halde görebilme şansına sahipsiniz. Borsada niteliksiz yatırımcıları ortadan kaldırmak, ayrıştırmak için çoğu zaman tercih edilen yöntemlerden birisi olarak da dikkat çeker.

Keriz silkeleme işlemi, aslına bakarsak günümüzde sıklık ile tercih edilen ve birçok yeni yatırımcının da düşmüş olduğu bir durum. Şimdi sizlere bu anlamda en kapsamlı detayları sunalım istiyoruz.

Borsada Keriz Silkeleme Nedir?

Keriz silkeleme, borsa sektöründe yalan haber ile fiyatların etkilenmesinin sağlanması ve birçok kişinin bu habere inanarak yatırım yapması işlemine verilen isimdir.

Bu isim, aslına bakarsak tam anlamı ile yatırımcılar için bir bubi tuzağı konumundadır. Borsada bilhassa fiyatlar birçok değişik nedenden etkilenir. Haberler de bu etkilenme seçeneklerinden birisidir. Nitekim bu haber, tutarları evet etkisinde bırakır sadece kısa süreli etkilerdir. Bu haberlere inanan kişiler ciddi anlamda sıkıntıya düşer.

Borsada Keriz Silkeleme Iyi mi Yapılır?

Manipülatörler, borsada fiyatlarının ciddi anlamda denetim altına alınması ihtiyaç duyulan bir alanı belirler. Vakit içinde bu anlamda yalan haberler yapılmaya adım atar.

Bu yalan haberlere inanan bazı yatırımcılar da ne yazık ki yatırımlarını kaydırır. Dolayısı ile manipülatörler, amacına fazlası ile ulaşır. Kimi yatırımcı ciddi anlamda paralar kaybederken kimi insan bu kişiler sebebi ile ciddi paralar kazanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir