Borç Kapatma Kredisi 1

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Bireysel ya da ticari olarak bankalardan kredi olanaklarından faydalanmak isteyen kişiler, anlık olarak meydana gelen ihtiyaçtan ötürü yüksek faiz oranları üzerinden kredi çekmektedir. Bazı dönemlerde farklı tutarlar üzerinden farklı bankalar ile çalışmak durumunda kalıp kredi olanaklarından faydalanmak durumunda kalan kişiler bazı dönemlerde borçlarını ödemekte zorluk yaşayabilmekteler. Borçların ödenmemesi durumunda kredi notlarında düşüşler meydana gelmesini istemeyen bankalar Borç Kapatma Kredisi adı altında farklı bir çalışma ortaya sermektedir. Borç Kapatma Kredisi tek bir banka üzerinden alınan kredilerilerin farklı bankalar içerisindeki borçlarını kapatarak tek bir bankaya borç ödeme durumuna verilen addır. Bu kredi, diğer kredi türlerine göre daha az faiz oranına sahip olup 48 ay üzerinden vade oranına bölünmektedir.

Borç Kapatma Kredisi başvurusunda bulunan kişilerin her kredide olduğu gibi kredi notlarına bakılarka diğer bankalardaki işlemleri göz önüne alınmaktadır. Eğer, düzenli ödemelerini yapan ya da yapmaya çalışan kişiler bankalardan sunulan bu olanaklardan faydalanabilmektedirler. Kişilerin bilmesi gereken tek bir nokta ise, Borç Kapatma Kredisi nakit olarak ödenen bir kredi değildir. Talep olması durumunda kredisi onaylanan kişilerin kredilerine böke koyularak işlemlerin bankalar arasında gerçekleştirilmesi sağlanır. Hangi bankaya ne kadar kredi borcu olduğunu gören yetkililer, tutarlar üzerinden borç kapamasını yaparak tek bir merkeze uygun ödemeli bir krediden faydalanılmasını sağlamaktalar.

Borç Kapatma Kredisi ile ilgili genel konulara hakım olan kişiler hangi bankaların bu kredi türünü verdiğini öğrenmek istemektedir. Aktif olarak QNB Finansbank, Denizbank, Akbank, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, ING Bank, Halk Bank, İş Bankası, Ziraat Bank Borç Kapatma Kredisi Veren bankalardan sadece bir kısmıdır. Birçok kişi bu kredinin faiz oranları ile de ilgilenmektedir. İhtiyaç kredisi olmasından dolayı faiz oranlarında belirli oranda düşüşleri bulunmaktadır. Her bankanın müşterilerine sunmuş olduğu ihtiyaç kredisine göre %0,01 ile %0,09 arasında indirim getirerek bu krediyi müşterileri ile buluşturmaktadır. Tek bir banka ile görüşerek kredi başlatmak yerine birçok banka ile görüşerek teklif almak en doğru karar olacaktır. Şu an baktığımızda güncel olarak kredi faiz tutarının 1,29 olduğunu söyleyebiliriz.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours