Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç Kapatma Kredisi 1 Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Bireysel ya da ticari olarak bankalardan kredi olanaklarından yararlanmak isteyen kişiler, anlık olarak meydana gelen ihtiyaçtan dolayı yüksek faiz oranları üstünden kredi çekmektedir. Bazı dönemlerde değişik tutarlar üstünden değişik bankalar ile çalışmak durumunda kalıp kredi olanaklarından yararlanmak durumunda kalan kişiler bazı dönemlerde borçlarını ödemekte güçlük yaşayabilmekteler. Borçların ödenmemesi durumunda kredi notlarında düşüşler meydana gelmesini istemeyen bankalar Borç Kapatma Kredisi adı altında değişik bir emek verme ortaya sermektedir. Borç Kapatma Kredisi tek bir banka üstünden alınan kredilerilerin değişik bankalar içindeki borçlarını kapatarak tek bir bankaya borç ödeme durumuna verilen addır. Bu kredi, öteki kredi türlerine nazaran daha azca faiz oranına haiz olup 48 ay üstünden vade oranına bölünmektedir.

Borç Kapatma Kredisi başvurusunda bulunan kişilerin her kredide olduğu şeklinde kredi notlarına bakılarka öteki bankalardaki işlemleri göz önüne alınmaktadır. Eğer, tertipli ödemelerini icra eden ya da halletmeye çalışan kişiler bankalardan sunulan bu olanaklardan faydalanabilmektedirler. Kişilerin bilmesi ihtiyaç duyulan tek bir nokta ise, Borç Kapatma Kredisi nakit olarak ödenen bir kredi değildir. Talep olması durumunda kredisi onaylanan kişilerin kredilerine böke koyularak işlemlerin bankalar içinde gerçekleştirilmesi sağlanır. Hangi bankaya ne kadar kredi borcu bulunduğunu gören yetkililer, tutarlar üstünden borç kapamasını yaparak tek bir merkeze uygun ödemeli bir krediden faydalanılmasını sağlamaktalar.

Borç Kapatma Kredisi ile ilgili genel mevzulara hakım olan kişiler hangi bankaların bu kredi türünü verdiğini öğrenmek istemektedir. Etken olarak QNB Finansbank, Denizbank, Akbank, Yapı Kredi Bankası, Güvence Bankası, ING Bank, Halk Bank, İş Bankası, Ziraat Bank Borç Kapatma Kredisi Veren bankalardan yalnız bir kısmıdır. Birçok şahıs bu kredinin faiz oranları ile de ilgilenmektedir. İhtiyaç kredisi olmasından dolayı faiz oranlarında belirli oranda düşüşleri bulunmaktadır. Her bankanın müşterilerine sunmuş olduğu gerekseme kredisine nazaran %0,01 ile %0,09 içinde indirim getirerek bu krediyi müşterileri ile buluşturmaktadır. Tek bir banka ile görüşerek kredi başlatmak yerine birçok banka ile görüşerek teklif almak en doğru karar olacaktır. Şu an baktığımızda güncel olarak kredi faiz tutarının 1,29 bulunduğunu söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir