ParaVeYatırım.Com
Bitcoin’e Yeni Başlayan Yatırımcılar için 5 İpucu
Yazar: - 03 Aralık 2017
16
0

Bitcoin’e Yeni Başlayan Yatırımcılar için 5 İpucu

Bitcoin üzerine her geçen gün ilginin artması bu alana girecek yatırımcı sayısının da dolaylı yoldan artmasına olanak sağlamakta. Değeri her geçen gün artan bu dünya yatırımcılarının yüzlerini bugüne kadar hep güldürmüş olup yatırdıkları tutar üzerinden kazanç elde etmelerine olanak sağlamıştır. Bitcoine giriş yapmayı isteyip de ne yapacağının bilincinde olmayan kişiler için bu blog yazısını hazırlayarak ufak da olsa yardımda bulunmaya çalıştık.

Dersinize İyi Çalışın

Bitcoin alanına yeni giriş yapacak kişiler önce bu alanın ne olduğunu, nasıl meydana geldiğini, blok zincirlerinin ne ifade ettiklerini öğrenmeleri gerekmekte. Bitcoin’in kurucuları, sistemin hayata geçtiğini 2008 yılında bu konuları ele alan birçok yazılar hazırlayarak internet dünyası içerisinde yer almasını sağlamıştır. Daha önceki yazılarımızda bu gibi teknik konulara değindiğimizi, göz atarak kolayca bulabileceğinizi hatırlatmak istiyoruz.

Dikkatli Davranın

Bitcoin sürekli yükseliş sağlayan bir dijital para olmasına karşın yükseldiği gibi ani olarak düşüşlerde gösterebilmekte. Bu alana yatırımcı olarak girecek kişilerin kaybetmeye göze alacak kadar yatırımlarının bulunması gerektiği ifade ediliyor. Bir anda yatırımlarınızı bu alana yöneltmek yerine öncelikle piyasayı takip etmenizi, girilmesi gereken en iyi zamanı kollayarak fiyatların düşüşe geçtiği dönemleri beklemenizi öneririz.

Etkili Şekilde Portföy Oluşturun

Bu alana giriş yapmak isteyen kişiler ilk olarak Bitcoin üzerine yatırım yapmaya başlamaktadır. Bu alanda yatırım yapmaya başlayan kişiler zamanla alt coinleri keşfederek diğer dijital para birimlerine de yatırım yapmaya başlarlar. Bitcoin’de meydana gelen yükseliş diğer alt coinlerde de yükselişler meydana getirirken yaşadığı düşüler diğer coinlerin daha da yükseliş göstermesine olanak sağlayabilir.

Koinlerinizi Cüzdan’da Tutun

Genellikle bu alanda profesyonel olan kişiler, ellerinde bulunan coinleri bu alanda özel olarak oluşturulmuş borsalar içerisinde saklarlar. Bu alana yeni giriş yapmış kişiler öncelikle ellerinde bulunan dijital paraları online cüzdanlar içerisinde saklamaları önerilmektedir. Online cüzdanlar özel şifreleme sistemleri kullanmalarından dolayı güvenilir olarak görülmektedirler.

Oynaklığa Hazırlanın

Bitcoin piyasası her saniye değişmekte olup anlık olarak büyük oranda farklılıklar gösterebilmektedir. 10 saniye öncesinde zarar eden bir yatırımcı 10 saniye sonra yatırımı üzerinden kazanç elde edebilir. Elde olan bitcoinleri bozdurmak için doğru zaman beklenmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ