Bitcoin Tutarları Niçin Düşüyor? Düşüş Devam Edecek Mi?

Bitcoin Tutarları Niçin Düşüyor? Düşüş Devam Edecek Mi?

Kısa ilkin hazırlamış olduğumuz yazılarda Bitcoin fiyatının 20 bin dolar seviyesine yükseldiğini, giderek fiyatında artışlar meydana gelebileceğini dile getirmiştik. Son birkaç günde meydana gelen düşüşler yatırımcıları oldukça fena etkilemiş, birikimlerinin süratli oranda erimesine niçin olmuştur. Şu an için fiyatı 11 bin dolar seviyelerine kadar gerileyen kripto paranın geleceği bayağı fazla merak ediliyor. Bitcoin’de meydana gelen bu düşüşlerin nedenini merak eden, düşüşlerin bu denli devam edeceğini sorgulayan kişilere mevzu hakkında bazı açıklamalarda bulunacağız. Bu tür düşüşler yalnız BTC alanında olmadığını, alt coin isminde olan tüm kripto paraları etkilediğini söyleyebiliriz. Yatırımcıların %95 benzer şekilde bir oranı ellerinde bulunan birikimleri BTC üstünden değerlendirmek istemeler, meydana gelebilecek en küçük dalgalanmalardan yüksek oranda etkilenmelerine niçin olmakta.

Bitcoin yatırımcılarının büyük bir kısmı, meydana gelen bu düşüşlerin sebeplerini oldukça merak etmektedir. Yaptığımız araştırmalar sonucunda meydana gelen düşüşleri 2 değişik nedenle meydana geldiğini söyleyebiliriz. İlk nedenin AB komisyonu tarafınca meydana getirilen açıklamalardan dolayı meydana geldiğini, Komisyon başkanının BTC’nin bir yatırım aracı olmadığını, yatırım yapılması durumunda büyük risk oluşturabileceği açıklaması gelmişti. Bu izahat düşüşlerin meydana gelmesine büyük oranda niçin bulunduğunu söyleyebiliriz. İkinci niçin ise Bitcoin kurucuları tarafınca bölünme haberleri ve sistemsel sorunların meydana geldiği ile ilgili açıklamalar bulunduğunu söyleyebiliriz. Bunlar, bizim yaptığımız araştırmalar sonucunda meydana gelen düşme sebepleri bulunduğunu söyleyebiliriz.

Bitcoin işlemlerinin yürütülmüş olduğu borsaların tamamı kendi aralarında bağımsız olmalarından dolayı herhangi bir birime ya da merkeze bağlı olmadığını söyleyebiliriz. Borsalar içinde meydana gelen her hareketlilik değerin artı ya da eksi yönde ilerlemesine niçin olmakta. Çoğunlukla Bitcoin tutarları arz talep meselesine nazaran belirlendiğini de söyleyebiliriz. Devamlı talep olması durumunda alım yapıldığı sürece BTC’nin fiyatında yükselmelerin meydana geldiğini, satım işlemlerinin ağırlık göstermesi durumunda da fiyatların olumsuzluk meydana getirebileceğini söyleyebiliriz. Bu benzer şekilde etmenlere dikkat edip borsa unsurlarını çözümleme eden kişiler al sat yapmaları durumunda bu alandan oldukça güzel kazanç sağlayabilirler. Mantıklı hareket yapılmaması durumunda zararın neresinden dönersem kardır mantığı uygulamak bu alandan daima zarar edilmesine de niçin olmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir