Bitcoin Oranları Niçin Düşüyor?

Bitcoin Oranları

Yatırımcıların ve meraklılarının dahi sordurulmuş olduğu sorulardan olan Bitcoin oranları niçin düşüyor mevzusu mühim. Dünya genelinde kripto para sistemleri bildiğimiz şeklinde ciddi anlamda ön plana çıktı. Bilhassa bu sistemlerde Bitcoin, oldukça daha çok ön planda. Bunun haricinde Etherium, Ripple, Bitcoin Cash ve Cardano şeklinde kripto para sistemleri de kısa sürede terfi etti.

Bitcoin, oldukça uzun süre yükselişte seyrederken kısa süre öncesinde 6.000$ seviyesine kadar düştü. Sadece düşüşün nedenlerini birçok şahıs tahmin edemiyor. Yatırım uzmanlarının yorumlarına nazaran düşüşün birkaç sebebi var.

Bitcoin Kurları

Bitcoin Kurlarının Düşüş Sebepleri

Dünya genelinde kullanılan bu sistem, süre içinde büyük şirketlerin de antak kalma yapmış olduğu bir dijital para sistemi oldu. Bu sistem, kısa süre içinde yatırımcılarını ciddi anlamda varlıklı etti. Feysbuk’un çıkış hikayesinden tanıdığımız Winklewoss kardeşlerde buna dahil. Düşüş sebepleri ile ilgili tahminler ise aşağıdaki gibidir;

  • State Bank of India, HDFC Bank, Axis Bank, Yes Bank ve ICICI Bank şeklinde dünyaca meşhur bankalar, kripto para hesaplarını dondurdular.
  • İngiltere, Türkiye, Fransa şeklinde ülkeler Bitcoin kullanımını yasal olarak kabul etmediler.
  • Japonya, kripto para sistemlerine kapılarını kısa süre içinde tamamen kapattı.
  • Dünya genelinden yatırım uzmanları, Bitcoin para sistemini negatif yorumlar ile zedeledi.
  • Alternatif kripto para sistemleri, rekabet sebebi ile oranları karmaşıklaştırdı.

Başlıca nedenler olarak bunlar gösteriliyor. Bir dönem 6000$ sınırına kadar düşen Bitcoin ve öteki kripto para sistemleri, şuan yükselişe geçti. Yükseliş ivmesini de sunuyoruz.

Bitcoin Borsa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir