ParaVeYatırım.Com
Bitcoin nedir? Güvenli Bitcoin Alım Satımı nasıl Yapılır?
Yazar: - 28 Şubat 2021
26
0

Bitcoin nedir? Güvenli Bitcoin Alım Satımı nasıl Yapılır?

 

Bitcoin, 2000’li yıllara damgasını vuran blockchain teknolojisi ile hayatımıza giren merkeziyetsiz kriptopara birimleri arasında en popüleridir. Kriptopara akımının ilk temsilcisi olan Bitcoin, oluşturulduğu 2009’dan bu yana artan ilgi ve değeriyle dijital dünyanın güçlü oyuncuları arasındadır. Küresel ekonomi ve finans dünyasının gündeminden hiç düşmeyen Bitcoin, bireysel oyuncuların da en gözde dijital para birimi unvanına sahiptir.

 

Bitcoin Nedir?

 

Bitcoin, diğer para birimlerinden farklı olarak dünya üzerindeki herhangi bir merkez bankası tarafından piyasaya sürülmeyen ve kontrol edilemeyen dijital para birimidir. Bitcoin ve diğer kriptopara birimleri, blockchain teknolojisi üzerine inşa edilmiştir. Blockchain ile gelen merkeziyetsizlik ve bağımsızlık kavramları, Bitcoin’in temelinde yatan ana kavramlardır. Bu temel özelliklerinin yanı sıra blockchain teknolojisinin sunduğu özel şifreleme yöntemi tüm kriptopara birimlerinde olduğu gibi Bitcoin’in güvenliğini de destekler. Bağımsızlık ilkesi Bitcoin değerinin arz ve talep dengesiyle serbest piyasa koşullarında belirlenmesindeki en önemli unsurdur.

 

Peki, merkezi ve bir sahibi olmayan “Bitcoin nasıl üretilir?” sorusunun yanıtı nedir? Bitcoin’in üretimi, dijital ortamda gerçekleştirilen madencilik işlemleri sonucunda gerçekleştirilir ve Bitcoin piyasaya sürülür. “Bitcoin nasıl kazanılır?” sorusunu yanıtı ise şöyledir: Madencilik işlemleriyle bu işlemi yapan bireyler Bitcoin kazanır, aynı zamanda kriptoparanın piyasaya sürülmesine katkı sağlar.

 

Bitcoin Hesabı Nasıl Açılır?

 

Kriptopara alımı satımı işlemleri, dijital platformlar üzerinden gerçekleştirilir. Bitcoin sahibi olmak ve kriptoparalarla işlem yapabilmek, mal veya hizmet alım satımı yapabilmeniz için bu platformlardan birinde hesap açmanız yeterlidir. Kimlik numarası, cep telefonu, mail adresi gibi bilgileriniz çeşitli güvenlik aşamaları ile açacağınız bu hesapları doğrulayarak güvenle alım satım ve transfer işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Peki, “Bitcoin nasıl alınır?” Hesaplarınızı açtıktan sonra banka hesaplarınızdaki bakiyeleri kriptopara platformlarına transfer edebilirsiniz. EFT yöntemi ya da dijital bankacılık platformlarında gönderdiğiniz bakiyeler üzerinden dilediğiniz kadar Bitcoin alım satımı yapmaya başlayabilirsiniz. Üyelik sistemi ile hizmet veren bu platformlarda açacağınız hesaplarda veya oluşturulan elektronik cüzdanlar yardımıyla Bitcoin’lerinizi hesabınızda biriktirebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz anda yine bu elektronik cüzdanlar ve dijital platformlar üzerinden işlem yaparak kriptoparalarınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Küresel kriptopara piyasalarında arz ve talep koşullarında ve güncel gelişmelere göre belirlenen değerler üzerinden “Bitcoin ne kadar?” sorularınıza anlık yanıtlar alabilirsiniz. Dünya genelinde ABD Doları üzerinden belirlenen Bitcoin fiyatları, güncel kurlar üzerinden farklı para birimlerine dönüştürülerek de ifade edilir.

 

Türkiye’nin İlk Kriptopara Platformu BtcTurk Varlıklarınız Emin Ellerde

 

BtcTurk, Türkiye’de ve dünyada Bitcoin başta olmak üzere diğer kriptopara alım satımı için kurulan en önemli dijital platformlar arasında yer alır. BtcTurk, Türkiye’nin ilk, dünyanın ise dördüncü Bitcoin ve kriptopara alım satım platformudur. Ticaret Odası’na kayıtlı olarak faaliyetlerini yürüten Eliptik Yazılım ve Ticaret A.Ş. tarafından yönetilir. BtcTurk, Türkiye Cumhuriyeti Sanal Pazaryeri Hukuki standartlarına uygun olarak hizmet vermektedir. Fiili olarak bir şirketin varlığıyla kriptopara piyasalarıyla ilgili bireylere güven veren BtcTurk, 19 milyon liralık sermayesiyle kriptopara varlıklarınızı gönül rahatlığıyla yönetmenizi sağlar. Oldukça hareketli kriptopara piyasalarında internet bağlantısına sahip olduğunuz, mobil telefon, tablet ve bilgisayarlarınızdan BtcTurk hesaplarınıza 7/24 erişebilirsiniz.

 

2013 yılından bu yana müşteri odaklı yaklaşımını sürdüren BtcTurk, hesap sahiplerinin Türkiye’deki banka hesaplarına ve anlaşmalı ödeme kuruluşlarına bağlı cüzdanlarda Türk Lirası işlem yapabilme olanağı sunar. Türkiye’nin en güvenilir kriptopara alım satım platformu olma parolasıyla hizmetlerini sürdüren BtcTurk, müşterilerine sunduğu destek hizmetleriyle de ön plana çıkar. Bitcoin başta olmak üzere tüm kriptopara birimlerinde alım satım yapabilmek için hemen şimdi BtcTurk.com üzerinden hesap açabilir, güvenilir hizmeti deneyimleyebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ