Bitcoin nedir? Güvenli Bitcoin Alım Satımı iyi mi Yapılır?

Kripto 1 Bitcoin Nedir? Güvenli Bitcoin Alım Satımı Iyi Mi Yapılır?

Bitcoin nedir? Güvenli Bitcoin Alım Satımı iyi mi Yapılır?

 

Bitcoin, 2000’li yıllara damgasını vuran blockchain teknolojisi ile yaşamımıza giren merkeziyetsiz kriptopara birimleri içinde en popüleridir. Kriptopara akımının ilk temsilcisi olan Bitcoin, oluşturulduğu 2009’dan bu yana artan ilgi ve değeriyle dijital dünyanın kuvvetli oyuncuları arasındadır. Küresel iktisat ve finans dünyasının gündeminden asla düşmeyen Bitcoin, bireysel oyuncuların da en gözde dijital para birimi unvanına haizdir.

 

Bitcoin Nedir?

 

Bitcoin, öteki para birimlerinden değişik olarak dünya üstündeki herhangi bir merkez bankası tarafınca piyasaya sürülmeyen ve denetim edilemeyen dijital para birimidir. Bitcoin ve öteki kriptopara birimleri, blockchain teknolojisi üstüne inşa edilmiştir. Blockchain ile gelen merkeziyetsizlik ve bağımsızlık kavramları, Bitcoin’in temelinde yatan ana kavramlardır. Bu temel özelliklerinin yanı sıra blockchain teknolojisinin sunmuş olduğu hususi şifreleme yöntemi tüm kriptopara birimlerinde olduğu şeklinde Bitcoin’in güvenliğini de destek sunar. Bağımsızlık ilkesi Bitcoin değerinin arz ve talep dengesiyle özgür piyasa koşullarında belirlenmesindeki en mühim unsurdur.

 

Peki, merkezi ve bir sahibi olmayan “Bitcoin iyi mi üretilir?” sorusunun yanıtı nedir? Bitcoin’in üretimi, dijital ortamda meydana gelen madencilik işlemleri sonucunda gerçekleştirilir ve Bitcoin piyasaya sürülür. “Bitcoin iyi mi kazanılır?” sorusunu yanıtı ise şöyledir: Madencilik işlemleriyle bu işlemi meydana getiren bireyler Bitcoin kazanır, bununla beraber kriptoparanın piyasaya sürülmesine katkı sağlar.

 

Bitcoin Hesabı Iyi mi Açılır?

 

Kriptopara alımı satımı işlemleri, dijital platformlar üstünden gerçekleştirilir. Bitcoin sahibi olmak ve kriptoparalarla işlem yapabilmek, mal yada hizmet alım satımı yapabilmeniz için bu platformlardan birinde hesap açmanız yeterlidir. Kimlik numarası, cep telefonu, mail adresi şeklinde bilgileriniz çeşitli güvenlik aşamaları ile açacağınız bu hesapları doğrulayarak güvenle alım satım ve geçirme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Peki, “Bitcoin iyi mi alınır?” Hesaplarınızı açtıktan sonrasında banka hesaplarınızdaki bakiyeleri kriptopara platformlarına geçirme edebilirsiniz. EFT yöntemi ya da dijital bankacılık platformlarında gönderdiğiniz bakiyeler üstünden arzu ettiğiniz kadar Bitcoin alım satımı hayata geçirmeye başlayabilirsiniz. Üyelik sistemi ile hizmet veren bu platformlarda açacağınız hesaplarda yada oluşturulan elektronik cüzdanlar yardımıyla Bitcoin’lerinizi hesabınızda biriktirebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz anda gene bu elektronik cüzdanlar ve dijital platformlar üstünden işlem yaparak kriptoparalarınızı rahatça kullanabilirsiniz.

 

Küresel kriptopara piyasalarında arz ve talep koşullarında ve güncel gelişmelere nazaran belirlenen değerler üstünden “Bitcoin ne kadar?” sorularınıza anlık yanıtlar alabilirsiniz. Dünya genelinde ABD Doları üstünden belirlenen Bitcoin tutarları, güncel kurlar üstünden değişik para birimlerine dönüştürülerek de anlatılır.

 

Türkiye’nin İlk Kriptopara Platformu BtcTurk Varlıklarınız Güvenli Ellerde

 

BtcTurk, Türkiye’de ve dünyada Bitcoin başta olmak suretiyle öteki kriptopara alım satımı için kurulan en mühim dijital platformlar içinde yer alır. BtcTurk, Türkiye’nin ilk, dünyanın ise dördüncü Bitcoin ve kriptopara alım satım platformudur. Tecim Odası’na kayıtlı olarak faaliyetlerini yürüten Eliptik Yazılım ve Tecim A.Ş. tarafınca yönetilir. BtcTurk, Türkiye Cumhuriyeti Sanal Pazaryeri Hukuki standartlarına uygun olarak hizmet vermektedir. Fiili olarak bir firmanın varlığıyla kriptopara piyasalarıyla ilgili bireylere itimat veren BtcTurk, 19 milyon liralık sermayesiyle kriptopara varlıklarınızı gönül rahatlığıyla yönetmenizi sağlar. Oldukça hareketli kriptopara piyasalarında web bağlantısına haiz olduğunuz, mobil telefon, tablet ve bilgisayarlarınızdan BtcTurk hesaplarınıza 7/24 erişebilirsiniz.

 

2013 yılından bu yana satın alan odaklı yaklaşımını sürdüren BtcTurk, hesap sahiplerinin Türkiye’deki banka hesaplarına ve anlaşmalı ödeme kuruluşlarına bağlı cüzdanlarda Türk Lirası işlem yapabilme olanağı sunar. Türkiye’nin en güvenilir kriptopara alım satım platformu olma parolasıyla hizmetlerini sürdüren BtcTurk, müşterilerine sunmuş olduğu destek hizmetleriyle de ön plana çıkar. Bitcoin başta olmak suretiyle tüm kriptopara birimlerinde alım satım yapabilmek için derhal şimdi BtcTurk.com üstünden hesap açabilir, güvenilir hizmeti deneyimleyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir