bitcoin

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin Nasıl Alınır?

2017 yılı içerisinde 50,000 TL’den fazla değer kazanmasından dolayı yeni bir yatırım aracı olarak görülen Bitcoin herkes tarafından merak edilmeye devam ediyor. Bugüne kadar hiçbir yatırımcısının yüzünü güldürmemezlik yapmayan bu dijital para gizemini koruma devam ederek yatırımcılarını aramaya son sürat devam ediyor. Bu yazımız içerisinde Bitcoin Nasıl Alınır sorunun yanıtlarını vererek belirli bir miktar birikimlerini değerlendirmek isteyen kişilere önerilerde bulunacağız. Öncelikle bu tür kripto paraların bir merkezi olmamasından dolayı işlemlerin tamamı internet üzerinden ilerlemektedir. Dijital paralar üzerine kurulan borsalar, online cüzdanlar kişilerin dijital para almalarına ve güvenilir bir biçimde saklamalarına olanaklar sağlamaktadır. Her borsa kendisine göre fiyat belirlemekte olup alım ve satımları bu fiyatlar üzerinden belirlemektedir.

Dünya üzerinde olduğu gibi ülkemizde de bu işler ile uğraşan kurumsal şirketler bulunmaktadır. 2013 yılından bu yana hizmetlerini kesintisiz bir şekilde gerçekleştiren şirketler, Bitcoin Nasıl Alınır sorusuna en hızlı seçenekleri ile çözümler üretmektedir. Genel olarak baktığımızda Banka Havalesi, EFT, Kredi Kartı ve SWIFT üzerinden ödeme alma imkanı sunan her şirket sizin için tercih edilebilirler arasında yer almalıdır. Bu şirketler, alım ve satım işlemlerini oldukça hızlı gerçekleştirerek zarar durumunu minimuma indirmektedir. Ülkemizde bu işleri profesyonel olarak yürüten şirketler arasında btcturk, paribu, koineks gibi şirketlerin yer aldığını söyleyebiliriz.

Bu gibi şirketlerin her biri Bitcoin Borsası olarak görülmektedir. Her biri içerisinde yer alan online cüzdanlar üzerindens atın alınan bitcoinleri saklayabilir, günü geldiğinde hızlı bir şekilde satabilirsiniz. Alım ve satım işlemlerini yukarıda belirttiğimiz şirketlerin yapmadığını, bu şirketlerin alım ve satım yapmak isteyen kişileri bir araya getirerek yapmış olduğu işlemler üzerinden komisyon ile geçindiklerini söyleyebiliriz. Para yatırma sırasında herhangi bir komisyon ödemesinde bulunmayan kişiler, genel olarak yaptıkları işlemler sonucunda para çekerken komisyon ödemek durumunda kalabilirler. Komisyon tutarları oldukça düşük olmakla beraber herkesin ödeyebileceği tutarlar ile ilişkilendirilmektedir. Son zamanlarda bu konunun giderek artması ve popüler hale bürünmesinden dolayı Dünya üzerinde Bitcoin ATM’leri açılmaya başlamış, ATM’ler üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde alım yapma olanakları da geliştirilmeye başlanmıştır.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours