ParaVeYatırım.Com
Bitcoin ile İlgili Komplo Teorileri
Yazar: - 04 Aralık 2017
13
0

Bitcoin ile İlgili Komplo Teorileri

Bitcoin ile ilgili birçok kişi birçok farklı yorumlarda bulunarak bu alanın olumlu ve olumsuz yönlerini değerlendirmeye çalışmaktadır. Hatta bu konu üzerine birçok komplo teorileri geliştirilmiş, kripto para oluşumuna neden olan kişilerin neleri amaçlayarak bu dünya içerisinde yer aldıkları ele alınmaya çalışılmıştır. Bizlerde bu yazımız içerisinde bu alan üzerine kurulmuş bazı komplo teorilerinden bahsetmeye çalışacağız.

Büyük Devletler Bitcoin Yarışının Tam İçinde

Dünya sistemine yön veren ülkelerin kripto paralar üzerinde büyük etkinliklerinin olduğu ifade edilmekte. Bitcoin konusu ilk olarak Amerika tarafından düşünülmüş sonrasında ise Rusya ve Çin gibi ülkeler ile görüşülerek icat edildiği fikri sunulmakta. Piyasada en ucuz halinde iken BTC toplamaya başlayan bu ülkeler arada ülkelerinde yasaklama ya da karalama kampanyaları yaparak sanki dijital para birimlerine karşı olduklarını göstermeye çalışmaktadır.

Bitcoin, NSA Projesidir

Bitcoin’in sahibi Satoshi Nakamoto gibi gösterilse de bu isim bu zamana kadar hep kağıt üstünde belirtildiği bir gerçek gibidir. Kripto paraların atasını oluşturan bu sistem aslında NASA tarafından geliştirildiği, altyapı başta olmak üzere algoritmaların tamamını yönettiği ifade ediliyor. NASA, istemesi durumunda bir kişinin online ya da kendi saklama cüzdanlarına erişim sağlayarak cüzdanlarda istedikleri değişiklikleri de meydana getirebileceği anlatılmakta.

Bitcoin’i Çin İcat Etti

Birçok kişiye mantıklı gelen en büyük teorilerden birisi de Bitcoin’in Çin tarafından icat edildiği üzerinedir. Bunun temel nedenlerinden birisi olarak ise Çin’in ABD doları üstüe çıkabilecek dijital bir para üretmek istemesinden kaynaklandığı ifade edilmektedir. Bazı dönemlerde dijital paralara olumlu ya da olumsuz yaklaşımlarda bulunması bu durum için belirtilebilecek en doğru tespit olduğunu söyleyebiliriz.

Satoshi Nakamoto Yapay Zekadır

Yukarıda da belirttiğimiz üzere Bitcoin’i icat eden, piyasaya süren kişinin Satoshi Nakamoto olduğu ifade edilmektedir. Gerçekte hiç kimsenin bu kişiyi görmemesi ve tanımaması Satoshi Nakamoto isminin hayali, bir yapay zeka ürünü olduğunu düşünmekteler. Eğer böyle bir kişilik gerçekte var olsa idi hiç kimse Bitcoin arkasında yer alan gizli güçleri aramaya gerek duymayacağını hatırlatmak istiyoruz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ