Bitcoin ile İlgili Komplo Teorileri

Bitcoin Kullanmanın Avantajları Nelerdir Bitcoin Ile İlgili Komplo Teorileri

Bitcoin ile İlgili Komplo Teorileri

Bitcoin ile ilgili birçok şahıs birçok değişik yorumlarda bulunarak bu alanın pozitif ve negatif yanlarını değerlendirmeye iş yapmaktadır. Hatta bu mevzu üstüne birçok komplo teorileri geliştirilmiş, kripto para oluşumuna yol açan kişilerin neleri amaçlayarak bu dünya içinde yer aldıkları ele alınmaya çalışılmıştır. Bizlerde bu yazımız içinde bu alan üstüne kurulmuş bazı komplo teorilerinden bahsetmeye çalışacağız.

Büyük Devletler Bitcoin Yarışının Tam İçinde

Dünya sistemine yön veren ülkelerin kripto paralar üstünde büyük etkinliklerinin olduğu ifade edilmekte. Bitcoin mevzusu ilk olarak ABD tarafınca düşünülmüş sonrasında ise Rusya ve Çin benzer biçimde ülkeler ile görüşülerek buluş edilmiş olduğu fikri gösterilmekte. Piyasada en ucuz halinde iken BTC toplamaya başlamış olan bu ülkeler arada vatanlarında yasaklama ya da karalama kampanyaları yaparak sanki dijital para birimlerine karşı olduklarını göstermeye iş yapmaktadır.

Bitcoin, NSA Projesidir

Bitcoin’in sahibi Satoshi Nakamoto benzer biçimde gösterilse de bu isim bu zamana kadar hep kağıt üstünde belirtildiği bir gerçek gibidir. Kripto paraların atasını oluşturan bu sistem aslen NASA tarafınca geliştirildiği, altyapı başta olmak suretiyle algoritmaların tamamını yönettiği ifade ediliyor. NASA, istemesi durumunda bir kişinin online ya da kendi gizleme cüzdanlarına erişim sağlayarak cüzdanlarda istedikleri değişimleri de meydana getirebileceği anlatılmakta.

Bitcoin’i Çin İcat Etti

Birçok kişiye mantıklı gelen en büyük teorilerden birisi de Bitcoin’in Çin tarafınca buluş edilmiş olduğu üzerinedir. Bunun temel sebeplerinden birisi olarak ise Çin’in ABD doları üstüe çıkabilecek dijital bir para üretmek istemesinden kaynaklandığı ifade edilmektedir. Bazı dönemlerde dijital paralara pozitif ya da negatif yaklaşımlarda bulunması bu durum için belirtilebilecek en doğru tespit bulunduğunu söyleyebiliriz.

Satoshi Nakamoto Suni Zekadır

Yukarıda da belirttiğimiz suretiyle Bitcoin’i buluş eden, piyasaya devam eden kişinin Satoshi Nakamoto olduğu ifade edilmektedir. Gerçekte asla kimsenin bu kişiyi görmemesi ve tanımaması Satoshi Nakamoto isminin imgesel, bir suni zeka ürünü bulunduğunu düşünmekteler. Eğer bu şekilde bir kişilik gerçekte var olsa idi asla kimse Bitcoin arkasında yer edinen gizli saklı güçleri aramaya gerek duymayacağını hatırlatmak istiyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir