Bitcoin Gold Nedir? Iyi mi Alınır?

Bitcoin Gold

Kripto paraların fork ile parçalanmasından sonrasında birçok değişik birim ortaya çıkarken sizlere Bitcoin Gold hakkında bilgiler vereceğiz. Bundan önceki bilgilendirme içeriğimizde siz kıymetli okuyucularımıza Bitcoin Cash ile ilgili bilgiler sunmuştuk. Bitcoin, ciddi anlamda büyük başarılar elde etmiş ve kıymetini katlamış bir coin birimi olarak dikkat çekiyor.

Süre içinde girişimciler, bu para birimini fork yöntemi ile parçaladı ve birkaç ayrı birim elde etti. Bu birimlerden birisi olarak sizlere derhal tanımını yapalım.

Bitcoin Gold Nedir?

Bitcoin Gold, Bitcoin kripto para biriminin parçalanması sonucu ortaya çıkan alternatif bir coin birimi olarak dikkat çeker.

Bu para birimi de vakit içinde kendi kıymetini ciddi anlamda yükseltmiş bir para birimi olarak dikkatleri çekiyor. Gold, hem de altın rezervlerini de dikkate alma odaklı geliştirilmiştir. Ulusal pazarda ilgi gören bir birim olduğundan dolayı vakit içinde oldukca daha süratli büyüyerek borsalarda işlem görmeye adım atmıştır.

Bitcoin Gold Iyi mi Alınır?

Yerli kripto para borsalarında ne yazık ki bu coin biriminin satışı yapılmamaktadır. Alım ve satım işlemleri yapabilmek için Binance şeklinde internasyonal pazarda itimat veren borsalarda yer almanız icap ettiğini ihmal etmeyin. Analistlere nazaran geleceği en parlak altcoin birimlerinden birisidir.