Bitcoin Fiyatları Neden Düşüyor? Düşüş Devam Edecek Mi?

Bitcoin Fiyatları Neden Düşüyor? Düşüş Devam Edecek Mi?

Bitcoin Fiyatları Neden Düşüyor? Düşüş Devam Edecek Mi?

Kısa önce hazırladığımız yazılarda Bitcoin fiyatının 20 bin dolar seviyesine yükseldiğini, giderek fiyatında artışlar meydana gelebileceğini dile getirmiştik. Son birkaç günde meydana gelen düşüşler yatırımcıları oldukça kötü etkilemiş, birikimlerinin hızlı oranda erimesine neden olmuştur. Şu an için fiyatı 11 bin dolar seviyelerine kadar gerileyen kripto paranın geleceği oldukça fazla merak ediliyor. Bitcoin’de meydana gelen bu düşüşlerin nedenini merak eden, düşüşlerin bu denli devam edeceğini sorgulayan kişilere konu hakkında bazı açıklamalarda bulunacağız. Bu tür düşüşler sadece BTC alanında olmadığını, alt coin adı verilen tüm kripto paraları etkilediğini söyleyebiliriz. Yatırımcıların %95 gibi bir oranı ellerinde bulunan birikimleri BTC üzerinden değerlendirmek istemeler, meydana gelebilecek en ufak dalgalanmalardan yüksek oranda etkilenmelerine neden olmakta.

Bitcoin yatırımcılarının büyük bir bölümü, meydana gelen bu düşüşlerin sebeplerini oldukça merak etmektedir. Yaptığımız araştırmalar sonucunda meydana gelen düşüşleri 2 farklı nedenle meydana geldiğini söyleyebiliriz. İlk nedenin AB komisyonu tarafından yapılan açıklamalardan dolayı meydana geldiğini, Komisyon başkanının BTC’nin bir yatırım aracı olmadığını, yatırım yapılması durumunda büyük risk oluşturabileceği açıklaması gelmişti. Bu açıklama düşüşlerin meydana gelmesine büyük oranda neden olduğunu söyleyebiliriz. İkinci neden ise Bitcoin kurucuları tarafından bölünme haberleri ve sistemsel sorunların meydana geldiği ile ilgili açıklamalar olduğunu söyleyebiliriz. Bunlar, bizim yaptığımız araştırmalar sonucunda meydana gelen düşme sebepleri olduğunu söyleyebiliriz.

Bitcoin işlemlerinin yürütüldüğü borsaların tamamı kendi aralarında bağımsız olmalarından dolayı herhangi bir birime ya da merkeze bağlı olmadığını söyleyebiliriz. Borsalar içerisinde meydana gelen her hareketlilik değerin artı ya da eksi yönde ilerlemesine neden olmakta. Çoğunlukla Bitcoin fiyatları arz talep meselesine göre belirlendiğini de söyleyebiliriz. Sürekli talep olması durumunda alım yapıldığı sürece BTC’nin fiyatında yükselmelerin meydana geldiğini, satım işlemlerinin ağırlık göstermesi durumunda da fiyatların olumsuzluk meydana getirebileceğini söyleyebiliriz. Bu gibi etmenlere dikkat edip borsa unsurlarını analiz eden kişiler al sat yapmaları durumunda bu alandan oldukça güzel kazanç sağlayabilirler. Mantıklı hareket yapılmaması durumunda zararın neresinden dönersem kardır mantığı uygulamak bu alandan daima zarar edilmesine de neden olmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*