Bana Kredi Çıkar Mı?

Bana Kredi Cikartma Bana Kredi Çıkar Mı?

Kredi çekmesi isteyen kişilerin aklında kredinin pozitif sonuçlanıp sonuçlanmayacağı büyük bir sual işareti oluşturur. Bankaların müşterilerine kredi vermek için aramış olduğu şartlar, çoğu zaman benzerdir. Bu yüzden bu şartları taşıyorsanız başvurunuzun pozitif sonuçlanacağını düşünebilirsiniz.

Bir kredi başvurusunda banka yetkilileri sizi birçok açıdan inceler. Sadece kredinin pozitif neticelenmesi için iki madde büyük ehemmiyet taşır. Bunlardan birincisi bankalar ile olan ilişkiniz bir diğeri ise sigortalı bir işte çalışıyor olmanızdır. Bu iki şarttan birinde sorun olduğunda bankalardan kredi kullanamazsınız.

Bankalar ile olan ilişkiniz oldukça mühim. Geçmiş dönemde kredi kullandıysanız bu tarz şeyleri ödemede bankada iyi mi bir izlenim bıraktığınız, kara listede olup olmamanız kredi başvurunuzu etkileyecektir. Bir öteki taraftan kredi notu da kredinin negatif sonuçlanmasına niçin olabilir. Bankaların istediği belli bir kredi puanına haiz olduğunuzda kredi kullanmanıza izin verilir.

Sigortalı bir işte çalışıyor olmak da oldukça mühim. Bankalar çoğu zaman son iş yerinde 3 ay, toplamda 12 aylık bir sigorta geçmişine haiz olan kredi başvurusu icra eden kişilerin başvurularına pozitif dönüş yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir