ParaVeYatırım.Com
Bana Kredi Çıkar Mı?
Yazar: - 07 Aralık 2019
12
0

Kredi çekmesi isteyen kişilerin aklında kredinin olumlu sonuçlanıp sonuçlanmayacağı büyük bir soru işareti oluşturur. Bankaların müşterilerine kredi vermek için aradığı şartlar, genellikle benzerdir. Bu nedenle bu şartları taşıyorsanız başvurunuzun olumlu sonuçlanacağını düşünebilirsiniz.

Bir kredi başvurusunda banka yetkilileri sizi birçok açıdan inceler. Ancak kredinin olumlu sonuçlanması için iki madde büyük önem taşır. Bunlardan birincisi bankalar ile olan ilişkiniz bir diğeri ise sigortalı bir işte çalışıyor olmanızdır. Bu iki şarttan birinde problem olduğunda bankalardan kredi kullanamazsınız.

Bankalar ile olan ilişkiniz oldukça önemli. Geçmiş dönemde kredi kullandıysanız bunları ödemede bankada nasıl bir izlenim bıraktığınız, kara listede olup olmamanız kredi başvurunuzu etkileyecektir. Bir diğer yandan kredi notu da kredinin olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir. Bankaların istediği belli bir kredi puanına sahip olduğunuzda kredi kullanmanıza izin verilir.

Sigortalı bir işte çalışıyor olmak da oldukça önemli. Bankalar genellikle son iş yerinde 3 ay, toplamda 12 aylık bir sigorta geçmişine sahip olan kredi başvurusu yapan kişilerin başvurularına olumlu dönüş yapmaktadır.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ