Bakanlık Açıladı: Son Dakika Haber, 2022 Yılına Kadar Yardım Parası Verilecek

Bakanlık Açıladı: Son Dakika Haber, 2022 Yılına Kadar Yardım Parası VerilecekCorona virüsü salgını sebebiyle birçok sektör zor durumda kaldı. Bu yüzden devlet çeşitli destek ödemeleri getirmiştir. Gelen son bilgilere nazaran hususi tiyatroların 2021-2022 sezonu projeleri için yardım başvuruları başladı. Başvurular 15 Aralık’a kadar e-Devlet sistemi üstünden yapılacak.
Salgın sebebiyle devlet birçok destek programı düzenledi. Bu kapsamda Kültür ve Gezim Bakanlığı hususi tiyatroları desteklemek için yeni bir destek başlattı.Bakanlık mevzuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi:E-Devlet sistemi üstünden online olarak alınacak başvurular 15 Temmuz 2021 evveliyatına kadar kabul edilecektir.Hususi Tiyatroların Projelerinin Yapılmasına Dair Yönetmelikte meydana getirilen değişiklikle günün şartları ve sektörden gelen talepler dikkate alınarak düzenlemelere gidildi.
Meydana getirilen düzenlemeler ile sigortalıların tiyatro alanında istihdamı bir değerlendirme kriteri haline getirilmiş ve sektör çalışanlarının hakları ön plana çıkarılmıştır. Yardımların sanat sezonu başlamadan ilkin duyurulması amacıyla müracaat tarihleri ​​de öne alındı.Esnafa destek ödemeleriEsnaf için bağışlama desteği başvuruları devam ediyor. Meydana getirilen açıklamalara nazaran, tüm vatandaşlar 30 Mayıs – 23 Haziran tarihleri ​​içinde “turkiye.gov.tr” adresinden e-Devlet Kapısı üstünden destek başvurusunda bulunabilecek.

OKU  2021 Çipli Yeni Kimlik Kaç Günde Gelir?