Avans Hesabı

Avans Hesabı Nedir? Ne İşe Yarar?

Bugün ki bilgi içeriğimizde sizlere avans hesabı ile alakalı olarak bilgiler sunacak ve sistemi tanımanıza yardımcı olacağız. Türkiye genelinde son dönemde tüm bankaların uygulamaya geçirdiği seçeneklerden birisidir. Özellikle kısa bir zaman dilimi içerisinde insanların da talep gösterdiği önemli bir başlık olduğundan sizlere bahsedelim istedik.

Kredili mevduat hesabı olarak da bilinen bu sistem, aslında herkes tarafından başlıktaki adı ile bilinir. Bizde elimizden geldiğince sizlere tanımını yapacağız.

Avans Hesabı Nedir?

Avans hesabı, bankaların sizlere sunduğu ve paranızın olmadığı durumlarda eksi bakiyeye inebildiğiniz kredili mevduat sistemleridir.

Bu sistemlerde de bildiğiniz gibi harcamalarınızı hesabınızda para olmasa dahi yapabilirsiniz. Hesabınız için belirlenen bir eksi hesap bakiyesi söz konusu olacaktır. Bu eksi hesap bakiyesi doğrultusunda harcamalar yaparsınız. Harcamalarınız, sizlere her ay sonunda ekstre edilir.

Avans Hesabı Ne İşe Yarar?

Aslında kredi kartından bağımsız bir ek kredi hesabı olarak da bu seçeneği nitelendirebiliriz. Hesabınız için belirlenmiş olan bir eksi limit söz konusudur. Günümüzde 750 TL’den başlayarak 5.000 TL dolaylarına kadar bir limitten bahsediyoruz.

Hesabınızda para olmasa dahi bu hesaptan ödeme işlemlerinizi yaparsınız ve her ay başında kartınıza bu ödemeyi geri verirseniz. Ya da banka hesabınıza gelen tüm paralar eksi bakiye üstüne devam eder.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours