ATM Kredi Kartını Yuttu Ne Yapmalıyım?

ATM Kredi Kartını Yuttu Ne Yapmalıyım?

ATM Kredi Kartını Yuttu Ne Yapmalıyım?

Gün içerisinde bazen acele etmemiz gereken durumlar oluşabilir. ATM’lerden para çekmeniz gereken durumlarda sizlere şifrenizi yanlış girmeniz için belirli bir sayıya kadar hak tanımlanmaktadır. Bazen yaptığınız işlem eğer yanlışsa da ATM’ler kartlarınızı yutabilir. Şifrenizi yanlış girdiğiniz takdirde ATM kartınızı yutmuş olur. ATM Kredi Kartını Yuttu Ne Yapmalıyım? Diye soruyor ve merak ediyorsanız işte sizlerin e beklediği cevabı vereceğiz. Gün içiresin de dalgın olabilirsiniz unutmuş olabilirsiniz fakat ATM’lerin kartınızı yutmuş olması kartınızı bir daha geri alamayacağınız anlamına gelmemektedir. Tabi sadece yanlış şifre girmeniz değil bazen ödenmeyen borçlarınızdan dolayı da kredi kartındaki hesaplarınız blokelendiği için ATM’ler kredi kartınızı yutabilmektedir.

Fakat kredi kartı borcunuz dolayısı ile blokelenip ATM kartınızı yutuyorsa eğer bu durumda çok da fazla yapılacak bir şey yoktur banka ile iletişime geçseniz de kredi kartınızı alamazsınız. Bankalar sadece kredi kartı sahibine kartı teslim etmektedir. Hiçbir şekilde siz ya da sizin yakınlarınızın başkasına ait olan artı almayı denemeyiniz. Hiçbir şekilde olumlu dönüş almayacaksınızdır. ATM Kredi Kartını Yuttu Ne Yapmalıyım? Diye hala merak ediyorsanız eğer şimdi de sizlere artık kredi kartınızı nasıl kurtaracağınız ile ilgili bilgileri aktaracağız. Eğer bu işlem yaptığınız ATM banka ile beraber değilse ilk olarak müşteri hizmetlerini arayıp sonra banka şubesine gidiniz. Eğer bu işlem banka ATM’sin de gerçekleştiyse eğer bankanın yetkilileri ile iletişime geçmeniz gereklidir.

Yanınız da mutlaka kimlik belgeleriniz bulunmaktadır. Kartınızı ilk çıkarttığınızdaki belgelerin de yanınızda olması gereklidir. ATM Kredi Kartını Yuttu Ne Yapmalıyım? Diyorsanız kesinlikle ATM’nin başından ayrılmayınız. Hesabınız açık kalabilir bu da kötü niyetliler tarafından sizi ekonomik yönden kötü bir durum almanıza sebep olur. Son zamanlarda bazı kötü niyetli dolandırıcılar ATM’ler içerisine entegre ettiği bazı cihazlar ile kişilerin banka ya da kredi kartlarını yutarak kopyalanmasını, kötü amaçlarla kullanılmasının önünü aralamakta. Bu nedenle daima sabit olarak kullandığınız ATM’ler dışında güvenmediğiniz herhangi bir merkezden kesinlikle para çekme ya da kart borcu ödeme işlemleri gerçekleştirmemenizi öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*