Ankara Kart Hes Kodu nasıl Alınır?

Koronavirüs vaka artış hızında artış yaşanması ile birlikte  önlemler alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda ise bilinmiş olduğu suretiyle hes kodu uygulaması gelmişti bunu bir adım daha öteye götürerek Ankara kart geldi. Peki, Ankara kart hes kodu nasıl alınır, derhal bakalım.

Ankara Kart Hes Kodu nasıl Alınır?

 

Ankara Kart Hes Kodu Nasıl Alınır

 

 

Ankara belediyesi bilinmiş olduğu suretiyle toplu taşımaya hes kodu getirdi. Vatandaşlarda Ankarakart hes kodu nasıl yüklenir, detaylarına bakalım.

 

Hes kodu alabilmeniz 3 yolu bulunmaktadır, bunlara bakalım;

  • E-Devlet HES Kodu alma bölümünden T.C. Kimlik Numarası ve e-Devlet şifreniz ile giriş yaparak HES Kodu oluşturabilirsiniz.
  • SMS ile HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının Son 4 Hanesi ve Paylaşım Süresi (gün sayısı olarak) yazılıp ve 2023’e ileti atın.
  • Yaşam Eve Sığar Uygulaması yükleyin ve uygulama üstünden HES Kodu alın.

Not: Burayı tıklayarak detayla şekilde hes kodu nasıl alınır, bakabilirsiniz.

Hes kodunu aldıktan sonrasında ise;

Bu bölümde ise www.ankarakart.com.tr yada Ankara Kart mobil uygulamasından, online işlemler menüsünden, kartların ön ve arka yüzünde yazılı kart numaralarının yazarak kartı kişiselleştirin.

ankarakart hes kodu

Detaylı olarak sizlere anlattık. Artık Ankarakartınızı kişisel olarak ayarladığınızda, HES Kodunuz ile ankarakart içinde otomatik bağlantı kurulacaktır.