Amazon’un Türkiye Operasyonu Başladı

Amazon Türkiye Kapılarını Açtı Eylül ayının ilk haftasında pazar sayısal değeri 1 trilyon dolara çıkan Amazon, Apple’dan sonra tarihte bu düzeye […] Eylül ayının ilk haftasında pazar sayısal değeri 1 trilyon dolara çıkan Amazon, Apple’dan sonra tarihte bu düzeye ulaşan ikinci şirket olmuştu. E-ticaret’in önder firmalarından olan Amazon, bugün ülkemizde hizmete açıldı ve pazara çıkan…


Amazon’un Türkiye Operasyonu Başladı

Amazon Türkiye Kapılarını Açtı Eylül ayının ilk haftasında pazar sayısal değeri 1 trilyon dolara çıkan Amazon, Apple’dan sonra tarihte bu düzeye […]

Eylül ayının ilk haftasında pazar sayısal değeri 1 trilyon dolara çıkan Amazon, Apple’dan sonra tarihte bu düzeye ulaşan ikinci şirket olmuştu. E-ticaret’in önder firmalarından olan Amazon, bugün ülkemizde hizmete açıldı ve pazara çıkan ürünlerin fiyatları ile daha ilk günden dikkatleri çekmeyi başardı.

Bu sabah amazon.com.tr’ye girenler siteye erişim sağlayabildiği gibi Amazon’un Türkiye’ye özel mesajını görüyor.

Mesajda kısaca şu satırlara yer veriliyor:

“Amazon.com’un kurulduğu 1995 yılından bu yana Türkiye’deki yüz binlerce müşterimiz, dünyanın dört bir yanındaki Amazon mağazalarından milyonlarca ürün sipariş etti. Bugün Türkiye’deki müşterilerimizin Amazon alış veriş deneyimlerini zenginleştirecek olan Amazon.com.tr’nin açıldığını duyurmanın gururunu yaşıyoruz.”

Amazon’un Türkiye Sorumlusu olarak vazife yapan Sam Nicols, resmi açılış ardından Amazon Türkiye Ülke Müdürü oldu.

2006’nın Haziran ayında 3 aylık bir proses amacıyla Amazon’da staja başladı.

Staj sonras Bain & Company’de 2 yıl süresince danışmanlık, ileri 1,5 aylık proseste ise grup önderliği vazifesini üstlendi.2010 yılninın Ağustos ayında Amazon’un Münih ofisinde Tedarikçi Yönetici olarak vazife yapan Sam Nicols, ileri proseste Amazon’un detaylı mevki ve pozisyonlarında vazife almaya devam etti.

İnternet Üzerinden Kitap Satışından Zirveye

Dünyanın en varlıklı milyarderi olan Amazon kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Jeff Bezos’un serveti de 2,6 milyar dolar artışla 167,3 milyar dolara ulaştı. Bezos’un 1994’te internet üstünden kitap satışı amacıyla kurduğu Amazon, gelişen yıllerde başka sektörlere de yayılarak, dünyanın en çok gelir ve pazar değerine sahip perakende şirketi durumuna geldi.

İkinci Çeyrek Net Kar 2.5 Milyar Dolar

Firmanın net karı bu yılnin ikinci çeyreğinde 2,5 milyar dolar olurken, söz hususu oran şirket tarihinde bir çeyrekte elde edilen en yüksek net kar olarak kayıtlara geçti. Ayrıca, Amazon’un net karı üç çeyrek üst üste 1 milyar doların üstünde gerçekleşti.

 

japonya irandan petrol alacak
KOBİ’ler için ‘alacak sigortası’ Kasım’da başlıyor!

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap