amazon affiliate marketing nasıl yapılır

Amazon, satım hacmi olarak dünyanın en büyük çevrimiçi alış veriş şirketlerinden bir tanesidir. Amazonda satılan mamüller arasından birtakım ürünleri seçerek, satın alma potansiyeli olan şahıslara ulaştırıp, onları ürüne yönlendirerek satın alma prosedürünü gerçekleştirebilirsiniz. Blog sayfası, internet sitesi, youtube, instagram gibi sosyal medya kanallarını ürünün tanıtımını uygulamak ve bağlantılarınızı bölüşmek için kullanabilmeniz muhtemel. Bu linki sosyal medya hesaplarınızda yahut blog sitenizde paylaşabilirsiniz.

 

Yönlendirdiğiniz mahsul satın alındığında Amazon’un sizin yönlendirdiğinize dair istediği şey Affiliate link üzerinden işler. Komisyon oranları mamüller ve kategorilere göre değişir. Fiziksel satılan mamüller için komisyon oranları çoğunlukla %4 ile %8 arasında değişiklik göstermektedir. Daha sonra şayet çerez çalışmayı durdurur. Bu vaziyet dahi naturel olarak insanlarda kaygıya alan veriyor. Daha yüksek komisyon ödeyen ve daha uzun zamanlı çerezlere sahip başka şirketlerde var; ama Amazon’un üstünlükleri mutlaka daha çok. Amazon güvenilen ve bilinir bir markadır. Bu sebeple milyonlarca ademoğlu Amazon’dahi alış veriş yapıyor. Mesela elektronik ürünlerinizi tanıtırsanız daha muhtemel komisyonlar görebilirsiniz.

 

Büyük sezonluk satışlar ile Şükran günü ile Noel arasında karların artığını görebilirsiniz. Amazon’un görüntüleyebileceği ilerlemiş bir site olmalı. Trafik olmadan Amazon müşterilerine yönlendiremezsiniz ve komisyon alamazsınız. Bu sebeple, sitenizin yeterli trafiği aldığından güvenilir olmanız lazım olur. Amazon Affiliate sitesine kaydolduktan sonra para kazanmaya başlayabilirsiniz; ama internet sitenize mahsul eklemeye başlayamazsınız. Bağlantınız izleme kimliğinizi içermezse bu parayı göremezsiniz.

 

Aynı vakitte Amazon’un dahi bedava kullanabileceğiniz bir versiyonu sahip olunan. Amazon satım ortağı ilişki tıklama oranınızı ölçün. Google Analytics üzerinden bunu görebilirsiniz. Sitenizi ne kadar çok şahıs görüşme ederse, komisyon kazanma olasılığınız o kadar yükselir. Amazon satım ortaklığı müşterileriniz için güvenilen bir marka tecrübesi sunar. Eğer sosyal medya üzerinden uygulamak dilerseniz yalnızca amazona tabi kalırsınız. Bir internet sitesi kurduğunuzda Google reklamlarını sitenize yerleştirerek de gelir elde edebilir; bunun beraberinde çok trafik çeken bir siteniz olursa, siteniz içinde tanıtım alanları belirleyebilir ve bu alanları dahi pazarlayabilirsiniz. Sık

Affiliate Marketing Nasıl Yapılır?

Yazımızda affiliate pazarlama ne kadar kazandırır gibi konularda bilgi sahibi olabilirsiniz. Satış uygulanan mahsul kadar yahut tıklanma başına kurumlar yönünden satım ortaklarına ödeme uygulanmaktadır. Bir işletmenin mahsul ve hizmetlerinin reklamını yapmaları ve satım üretmeleri için alakalı şahıslara ödeme yaptığı bir tanıtım modelidir. Affiliate pazarlamada satışa dönüşen eylemler için pazarlamayı sağlayan şahıs yahut kurumlara komisyon ödenmektedir. Bunlar arasında; affiliate pazarlama amazon affiliate pazarlama trendyol affiliate pazarlama Hepsiburada gibi siteler bilhassa influencerlar ile bu satım ortaklığını sık sık yapmaktadır.

 

Bağlı kuruluş pazarlaması manasına gelen affiliate pazarlama bir şirketin, trafik meydana getirmek, şirketin mahsul ve hizmetlerine yönlendirmek için üçüncü doğrultu yayıncılara ödeme yaptığı bir tanıtım modelidir. Genellikle, şirketin ürünlerini pazarlamak için daha çok vakit harcayanlar daha çok para kazanırlar. Kayıt olma, anket, biçim doldurma gibi yöntemler bu affiliate pazarlama bölümüne misal verilebilir. Satılan mahsul yahut hizmetin sahibi olan işletme, bu pazarlama ile uygulanan satışlardan sonra, satım ortağına, ürünün satım fiyatı üzerinden belli bir yüzde vermektedir. Buradaki asıl maksat potansiyel müşterilerin internet sitesine yönlendirilmesidir. Affiliate pazarlama yapan şahıs yahut işletmelerin hedefi tüketicilerin eylem almalarını sağlamaktır. Böylece yönlendirilen şahıs sayısına göre bir ödeme yapılması muhtemel olmaktadır.

 

Ürünle alakalı becerileri yahut uzmanlıkları yoktur ve tüketimi konusu ile ilgili bir otorite olarak hizmet etmez yahut tüketimi ile ilgili iddiada bulunmazlar. Bir başka türe bakıldığında tavsiye etme mekanizmasıyla çalışan bir türdür. Kişiler siteye trafik meydana getirmek için yeterli tesire ve uzmanlığa sahiptir. Daha riskli bir yöntemdir zira karşı tarafın memnuniyetsizliği ile şahıslara olan itimat tehlikeye girebilmektedir. Satış ortakları denildiğinde reklamı yapan komisyon bazlı çoğu kere kere kazanırken işletme de potansiyel müşteri, tıklama, satım, trafik sağlama gibi türlü alanlarda kazanç karşılamaktadır.

 

Katılımı basit gibi görünse de pekçok uyuşma koşulu işletmeler yönünden sunulmaktadır. Talebin olmasıyla beraber normal bir reklamdan daha çok trafik, tıklanma ve satım gibi aksiyonları alabilen şirketler büyümelerine katkı yayınlayan affiliate pazarlama geniş bir piyasa erişimini muhtemel kılmaktadır. 7/24 kazanç ve tanıtım fırsatı: Online yapıldığından ötürü bir e-ticaret sitesi için iş ortağı olarak affiliate pazarlama yapılıyorsa e-ticaret sitesi çoğu kere kere trafik alma potansiyeline sahiptir.