Altcoin

Altcoin Nedir?

Kripto para yatırım sektöründe ki en önemli tabirlerden birisi olan altcoin nedir sorusunun yanıtını merak edenler olduğunu biliyoruz. Kripto para sektöründe özellikle Bitcoin gerçeğini asla geri plana atmamak gerekiyor. Çok kısa bir süre dilimi içerisinde maddi değerini 18.000 Dolar seviyesine kadar yükseltmiş bir birimden söz ediyoruz.

Zaman içerisinde dünya genelinde girişimciler, bu bilgi işlem platformu üzerinde daha yeni alternatifler geliştirme yoluna gittiler. NeXpara’da bunlardan birisi ki dün piyasadan çekilme haberini sizlere sunduk. Peki nedir bu altcoin? Hemen konu hakkında sizleri aydınlatmak istiyoruz.

Altcoin Nedir?

Altcoin, Bitcoin’den farklı bir şekilde şifrelenmiş olarak yatırıma açılan bilgi işlem platformları için kullanılan terimdir.

Bitcoin, bildiğimiz gibi kendi altyapısına sahiptir. Zaman içerisinde Blockchain ya da bu gibi birçok farklı altyapı söz konusu olmuştur. Örnek olarak NeXpara, Ethereum altyapısını kullanan bir altcoin olarak geliştirilmiştir. Dolayısı ile ana kripto para sistemlerinin alt seçeneği olarak karşımıza çıkan bilgi işlem birimleri için bizler altcoin tabirini kullanırız.

Yatırım dünyasında an itibari ile binlerce farklı altcoin birimi söz konusudur. Tabi ki zaman içerisinde shitcoin adını verdiğimiz bir liste de meydana geldi. Bununla ilgili de sitemizde yine sizlere bilgi sunmuştuk.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours