Almanya ya İşçi Alımı Vatandaşlık Alma Tam 20 Bin İşçi Tıkla Başvur

Almanya Isci1 Almanya Ya İşçi Alımı Vatandaşlık Alma Tam 20 Bin İşçi Tıkla Başvur

Almanya ya İşçi Alımı Vatandaşlık Alma Tam 20 Bin İşçi Tıkla Başvur

OBM İnsan Kaynakları şirketi doğrultusundan 2020 senesinde çalışmak amacıyla Türkiye’ den Almanya’ ya binlerce şahıs işçi olarak götürülecek. Bu haberin duyulması ile yurttaşlarımız şartları ve husus ile ilgili detayları incelemeye başladılar. Hem de OBM şirketinin güvenilirliği de yurttaşlarımız doğrultusundan araştırılan hususlar içinde yer almıştır. Pek oldukça meslek grubundan insanımız lüzumlu şartları taşıması halinde çalışmak amacıyla Almanya’ ya gidebilecek. Alımlar ise İŞKUR üstünden yapılabileceğinden bahsediliyor. Almanya 20 Bin İşçi Alımı Müracaat Formu ve Detaylar haberimizde.

Müracaat Iyi mi Yapılacak?
OBM İnsan Kaynakları şirketi yöneticisi Osman Taş doğrultusundan oluşturulan bildirime nazaran İŞKUR ile anlaşmalı olarak Almanya’ ya işçi gönderileceği söyleniyor. Hava limanı, esenlik ve lojistik alanlarında Almanya’ ya götürülecek olan işçiler istihdam edilecektir. Osman Taş doğrultusundan oluşturulan bildirime nazaran firmanın 17 senedir vatan haricinde detaylı ülkelere işçi götürülmüş olduğu ifade edilmektedir. Bu yıl ise Türkiye’ den işçi götürülmesine karar verilmiştir. Almanya ile görüşen şirket, yapmış olduğu bildirimde ülkenin nitelikli eleman talep etmesi. Organik olarak gönderilecek olan işçilerin içersinde vasıfsız olanlar da yer almıştır.

Götürülecek olan kadrolar alttaki gibidir;

  • Kamyon şoförü
  • Kaynakçı
  • Elektrikçi
  • Hemşire alımları yapılacaktır.

Bir çok vakit hemşire içeriğine ağırlık verilecektir. İlk olarak ülkemizden 80 bin hemşirenin götürülmesi hedeflenmektedir. Diğeri meslek dallarında ise 50 bin ferdin götürülmesi istenmektedir. Organik olarak götürülecek olan işçilerin güvence altına alınması hedefi ile 18 aylık (1,5 senelık) sözleşme imzalanacaktır.

Almanya Isci Almanya Ya İşçi Alımı Vatandaşlık Alma Tam 20 Bin İşçi Tıkla Başvur

20 Bin İşçi Alım Şartları
İşçi alımları amacıyla aslına bakılırsa aranan oldukça koşul bulunmuyor. Öncelik ile yukarıdaki iş kollarından bir tanesinde deneyimli olmak yetiyor. Aranan yaş koşulu ise 20 yaşından büyük ve 45 yaşından minik olmak. Organik olarak esenlik raporu ve adliyeden sicilinizin temiz olduğuna dair de kağıt almanız gerekmektedir. Bu koşulları taşıyanlar İŞKUR’ dan temin edilebilecek olan formları doldurarak basitçe müracaat yapabilirler. OBM A.Ş.’ den de husus ile ilgili çeşitli informasyon alınabilir. http://www.obm-turkiye.com/ adresine tıklayıp müracaat formunu doldurarak anında müracaat yapabilirsiniz.

Dil Eğitimi ve Barınma
Şirket yöneticisi doğrultusundan oluşturulan bildirime nazaran vatan dışına götürülecek olan işçilerin dil öğrenmesi içeriğine ağırlık verilecektir. Başvuruları kabul edilenler vatan dışına çıkmadan ilkin kendilerine Almanca dil eğitimi verilecektir. Ondan sonrasında götürülen bireylerin barınma ihtiyaçlarının da gene şirket doğrultusundan karşılanacağı bilinmektedir. Şirket doğrultusundan yayılan destek sunar yalnızca dil eğitimi ve barınma ile sınırı olan değildir. Hem de istihdam edilmek suretiyle vatan dışına götürülen bireylerin sigorta işlemlerinin başlaması ve bankacılık işlemleri mevzusu ile ilgili da kendilerine destek olunmaktadır. Yurt dışına çalışmak amacıyla giden bireylerin bu işlemleri kendilerinin yapmış olduğu bilinmektedir.

ALMANYA İŞÇİ ALIMI BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYIN!

Hastaneden alıncak olan esenlik raporu ve temiz kağıdının şirkete teslim edilmesi gerekmektedir. Firmanın itimat edilir olup olmadığını sorgulayanlar amacıyla gene şirket yöneticisi mevzuya açıklık getirmektedir; Ankara , İstanbul ve Antalya‘ da firmanın şubeleri bulunmaktadır. Fakat Eskişehir, Ankara ve Konya‘ da da bürolar açılması hedeflenmektedir.

Almanya Isci1 Almanya Ya İşçi Alımı Vatandaşlık Alma Tam 20 Bin İşçi Tıkla Başvur

Hedef 20 Bin İşçi Alımı
Şirket doğrultusundan müracaatların başladığı ve bulguların konsolosluğa verildiği duyuru edilmiştir. 2020 senesi amacıyla amaçlanan sayı 5 bin ila 10 bin‘ dir. Organik olarak müracaatların yoğun olması sebebi ile konsoloslukta yapılacak olan işlemlerin uzun devam etmesi öngörülmektedir. Müracaat yapanların komisyon tutarı ödememesi adına emek harcamalar yapılmaktadır. Organik olarak şirket da husus ile ilgili rastgele bir ücret talebinde bulunmamaktadır.

Yurt dışına çıkacak olanların en büyük problemi, vatandaşları vatan dışına çıkaracak olanlara para kaptırmalarıdır. Bu anlamda şirket müracaat meydana getirecek olanlara güvenlik verilmektedir. OBM şirketi yöneticisi doğrultusundan oluşturulan bildirime nazaran, en yüksek maaşın hemşireye verileceği ifade edilmektedir. Hemşire maaşları 3 bin Euro seviyesinde olacaktır. Diğeri meslek dallarına ise 2 bin 500 Euro maaş verilecektir. Havalimanları ve yer hizmetlerinde ise maaşlar 2 bin Euro seviyesinde olmaktadır. Hem de yapılacak olan mesailer ile maaşların 4 bin Euro‘ ya kadar artması beklenmektedir.

Harcamalar Şirket Tarafınca Karşılanacak
Başvurusu kabul edilenler şirket muhteviyatında etkinlik gösterecektir. Bu anlamda oluşturulan müracaatya nazaran harcamalar tamamiyle şirket doğrultusundan karşılanacaktır. Şirket altını çizerek rastgele bir harcama talep etmediklerini anlatmaktadır. 18 aylık bir sözleşme imzalanmakta ve bu sürede alınan işçiler firmaya bağlı olarak çalıştırılmaktadır. Organik olarak bu sayede ülke de kendisini güvence altına alarak işsizlik parası ödemiyor. Bu sebeple bu ülkelerde iki gün dahi çalışılmış olsa işsizlik maaşı alınmaya hak kazanılıyor. Emek harcama vizesi şirket üstünden çalışılıyormuş şeklinde alınmaktadır.

İşçi olarak vatan dışına çıkacakların fazlası yüksek meblağlarda ücret ödüyor. Kanunlarımızda ise işçi paralarının yarı yarıya oranlarını iki ülke bölüşmektedir. Bu anlamda şirket İŞKUR ile bağlantılı olarak çalıştıklarını ve kurumdan kendilerine yönlendirme yapıldığını ifade etmektedir. Vize husussu ile ilgili ise yaşanmış olan yoğunluk sebebi ile aksamalar olacağı dile getirildi. Detaylı informasyon alabilmek amacıyla il ve ilçelerinizde tespit edilen İŞKUR Müdürlükleri ile görüşebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir